Zwycięscy III Przeglądu Pieśni Patriotycznej VIVA POLONIA

Zwycięscy III Przeglądu Pieśni Patriotycznej VIVA POLONIA

Zwycięscy III Przeglądu Pieśni Patriotycznej VIVA POLONIA.

Zwycięscy III Przeglądu Pieśni Patriotycznej VIVA POLONIA to młodzi, którzy wym śpiewem i interpretacją pokazali szacunek Ojczyzny.

W konkursie udział wzięło 25 uczestników z całej Polski. Zostali podzieleni na dwie kategorie: soliści oraz chóry i zespoły. Wśród utworów nie zabrakło pieśni tradycyjnych, pieśni żołnierskich. Uczestnicy wzbogacili swoje występy własnymi kompozycjami. Tego rodzaju przeglądy pokazują jak żywy jest duch patriotyczny. Ważnym celem jest ukazanie walorów artystycznych i wychowawczych utworów  oraz propagowanie postaw patriotycznych. W ten sposób uczestnicy upamiętnili wszystkich, którzy walczyli o niepodległość.

Jako gość specjalny wystąpili artyści Zespołu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego w składzie: Małgorzata Urbaniak, Krzysztof Ciupiński – Świątek i Włodzimierz Trzeciak. Koncert poprowadziła Katarzyna Soja. Publiczność wtórowała w śpiewaniu.

Grand Prix przeglądu zdobyła Aleksandra Muszyńska z Białegostoku. W kategorii soliści zwyciężyła Klaudia Abramowicz z Warszawy, zaś w kategorii chóry i zespoły I miejsce przypadło formacji Classic Trio z Legionowa. Przyznano kilka wyróżnień, m.in. wyróżnienie Starosty Powiatu Legionowskiego, które z rąk członka zarządu Michała Kobrzyńskiego odebrała Zuzanna Wojtczak.

Organizatorem III Przeglądu Pieśni Patriotycznej VIVA POLONIA jest Legionowskie Stowarzyszenie na Rzecz Kultury VIVA LARTE przy współudziale 2. Mazowieckiego Pułku Saperów. Wydarzenie patronatem objął starosta legionowski.

Zwycięscy III Przeglądu Pieśni Patriotycznej VIVA POLONIA

Przeczytaj też:  Legionowo:Przegląd Pieśni Patriotycznych

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.