Bezpieczna zima w Legionowie

Bezpieczna zima w Legionowie

Bezpieczna zima w Legionowie.

Bezpieczna zima w Legionowie to ważny temat, który był poruszany na ostatnim spotkaniu 23 listopada br. w Staroście Legionowskim Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. W spotkaniu uczestniczyli między innymi przedstawiciele gmin, Policji, Straży Pożarnej, WOPR, PCPR, Straży Miejskiej i Straży Gminnych, służby zdrowia i Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Tematem była nadchodząca zima i problemy z tym związane, jak zaradzić, by mieszkańcy naszego powiatu czuli się bezpiecznie wychodząc na ulicę.

Podsumowano działanie od stycznia do października tego roku. Jeśli chodzi o podsumowanie działań policji to ilość wypadków drogowych uległa zmniejszeniu (26, w tym dwa ze skutkiem śmiertelnym). Niestety, wzrosła liczba kolizji drogowych. Policja zatrzymała 655 praw jazdy (główny powód: przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h), wypisano ponad 13 tys. mandatów i udzielono blisko 7 tys. upomnień.

St. bryg pan Arkadiusz Pich podsumował bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Odnotowano 1704 zdarzeń, w tym 314 pożarów o różnej wielkości i zasięgu. Straż Pożarna cały czas prowadzi kampanie edukacyjne, które dotyczą zagrożenia związanego z ulatnianiem tlenku węgla z instalacji grzewczych i sanitarnych.

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna zanotowała 3 zgłoszenia zatruć zbiorowych. Dwa z nich były z niewłaściwego przechowywania żywności. Przedstawicielka Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego opowiedziała o 3 zgonach na obszarze akwenów wodnych (2 utonięciach i jednym będącym skutkiem nagłego zatrzymania krążenia na łodzi).

Pani Dorota Glinicka – dyrektor NZOZ „Legionowo” – opowiedziała o opiece medycznej powiatu. Są 4 karetki: dwie specjalistyczne i dwie przewozowe. Od początku roku końca października było 7 585 wyjazdów karetek. Ważną potrzebą jest uruchomienie ambulatorium chirurgicznego.

Podczas spotkania dużo mówiło się jak pomóc osobom bezdomnym, samotnym i starszym, gdy nadejdzie zima. Każda ze służb zadeklarowała pomoc i zapewniła że będzie monitorować tę sytuację. Służby dróg powiatowych zapewniły, że są gotowe na nadejście zimy.

 

Przeczytaj też:  Dbaj o dłonie, idzie zima!

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *