Legionowski Klub Amazonek w szkołach

Legionowski Klub Amazonek w szkołach

Legionowski Klub Amazonek w szkołach.

Legionowski Klub Amazonek w szkołach w ramach kampanii przeciw nowotworom złośliwym u kobiet opowiada o badaniach i profilaktyce przeciw rakowi.

W gimnazjach i szkołach średnich na lekcje przybywają Amazonki, które opowiadają o problemie współczesnych kobiet.  Jest to część Powiatowego Programu Polityki Zdrowotnej „Zdrowy Powiat” na 2016 rok.W szkoleniach weźmie udział ok.800 uczniów. W szkoleniach biorą udział uczniowie ostatnich klas gimnazjów i szkół średnich z naszego powiatu. Celem jest podniesienie świadomości i przekazanie wiedzy o zdrowiu i profilaktyce raka piersi.

Rak piersi jest jednym z najczęstszych nowotworów i z roku na rok choruje coraz więcej kobiet. Coraz częściej przed 30. rokiem życia chorują i kobiety i mężczyźni. Jeśli uda się wykryć raka we wcześnie, to jest szansa na całkowite wyleczenie. Ważne są badania, by nie bagatelizować problemu. Często jest tak, że młode osoby nie zwracają uwagi na swoje zdrowie. A problem tkwi głębiej. Badani mogą ustrzec przed zaawansowanym nowotworem. Mawia się, że rak to cichy zabójca. Panie mogą same badać piersi, a dodatkowo regularna diagnostyka. Wiele razy zdarza się, że kobiety same wyczuwają zmiany w budowie gruczołu piersiowego i wtedy przychodzą do specjalisty.

W ramach tej samej kampanii cały czas można wykonać bezpłatne badanie usg piersi w Mazowieckim Szpitalu Onkologicznym w Wieliszewie. Oferta skierowana jest do kobiet w wieku 25-49 lat. Zapisy pod nr tel. (22) 766 15 00 w. 1. Akcja trwa do 16 grudnia br.

 

Przeczytaj też:  Kampania Movember 2016

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.