Uwaga, ślisko zimą

Uwaga, ślisko zimą

Uwaga, ślisko zimą!

Uwaga, ślisko zimą – uważajmy na drodze, ulicy, jak wychodzimy z domu. Niewiele trzeba a nieszczęście gotowe. Zima zaskakuje jak co roku, a lepiej nie wspominać zimy w gipsie.

slisko-zima-2

Gips to jedno a wypadki to drugie. Nie zwlekajmy i zmieńmy opony na zimowe. Niektórzy lekceważące podchodzą do tematu. A nawet letnie opony i do tego lekki śnieg może być przyczyną złej przyczepności kół. Zatroszczmy się o samochody, by było bezpieczniej na drogach. Nie mówiąc już o wycieraczkach. Mawia się, że dopiero po zimie należy wymienić wycieraczki na nowe. A może polepszyć widoczność już dziś?

Obuwie jest równie ważne. Do szafy z jesiennymi butami, czas na zimowe obuwie! Buty na zimę są grubsze, cieplejsze. Dobrym butem są trapery, stabilniej chodzi się po śniegu. Każdy i tak nosi to co lubi. Pamiętajmy, żeby nie stwarzać niepotrzebnego zagrożenia wchodząc na pasy. Obuwie to jedno, a jeszcze czapki na głowę, szaliki, rękawiczki, do tego płaszcze czy grube kurtki i zestaw zimowy gotowy.

Uwaga, ślisko zimą, a do tego przymrozki, krótkie dni, gorsza koncentracja, zła pogoda, pośpiech i stres – to typowe w tym czasie. Chce się na mniej, a obowiązki są. Nie spieszmy się. Bądźmy rozważni.

slisko-zima-3

 

Przeczytaj też:  Dbaj o dłonie, idzie zima!

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.