Andrzejkowe wróżby

Andrzejkowe wróżby

Andrzejkowe wróżby.

Andrzejkowe wróżby i inne zabawy –  kto z nas tego nie zna albo nie lubi. Każdy lubi spotkania ze znajomymi, a jak do tego jeszcze mamy zabawy. Każdego roku w okolicach 30 listopada, jak również 30 listopada młodzi i starsi urządzają imprezy andrzejkowe. W danych czasach to było święto panien, które spotykały się i wróżyły sobie, która będzie miała jakiego męża czy która pierwsza wyjdzie za mąż. Dziś bardziej traktujemy to jako świetną okazję do spotkań.

Wróżb jest cała masa. Te najpopularniejsze są wszystkim znane. I w tym roku nie zapomnijmy o laniu wosku przez dziurkę od klucza. Następnie rzuca się cień na ścianę i próbuje odczytać co czeka nas w niedalekiej przyszłości.

Andrzejkowe wróżby

Wielkim powodzeniem cieszy się układanie butów przez panny. Buty układa się od ściany do progu. But panny, której dotarł jako pierwszy najszybciej wyjdzie za mąż.

buty

Z jabłek też możemy wiele odczytać. Obieramy jabłko i skórki rzucamy za siebie. Następnie próbujemy odczytać ze skórek inicjały ukochanego.

Andrzejkowe wróżby

Do woreczka wrzucamy listek, obrączkę i różaniec. Panny losują i co wylosują to przepowiada im przyszłość: listek – staropanieństwo, obrączka – bliski ślub, różaniec – stan zakonny.

Kto ma ochotę może przepowiedzieć przyszłość z fusów. Mogą to być fusy herbaciane albo kawowe. Po wypiciu kawy bądź herbaty, odwracamy filiżankę lewą ręką za ucho, trzy razy obrócić w kierunku ruchu wskazówek zegara. Następnie odczekać siedem sekund i obejrzeć wzór z fusów na spodeczku. Co można odczytać z kształtu fusów?
Andrzejkowe wróżby
To kilka podpowiedzi na wróżby andrzejkowe. Tego typu wróżb jest cała masa. Ważne by miło spędzić czas i dobrze się bawić.

Przeczytaj też:  Co w Legionowie słychać

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.