„Aorta” Bartosza Szczygielskiego

„Aorta” Bartosza Szczygielskiego na antenie Radia Hobby

„Aorta” Bartosza Szczygielskiego to mocny literacki debiut.

"aorta" bartosza szczygielskiego

Audycja poświęcona literaturze „Książki pod lupą” na antenie Radia Hobby już w sobotę 3 grudnia o godz. 10 20. Powtórka w niedzielę 4 grudnia o 11 20.

Gościem kolejnej audycji „Książek pod lupą” jest Bartosz Szczygielski, którego debiutancka powieść, „Aorta”, ukazała się w Czarnej Serii Wydawnictwa WAB. O swoich inspiracjach mroczną historią rodzinnego Pruszkowa i o pasji do gatunku noir autor opowiada Annie Wysockiej i Katarzynie Staszczyk.

Pruszków spokojnie żyje w cieniu niedalekiej Warszawy. Mało kto pamięta o mafii pruszkowskiej, która rządziła miastem w latach dziewięćdziesiątych. Byli mafiosi albo odsiadują wyroki, albo zakamuflowali się i zeszli do podziemia…

Kiedy w mieszkaniu na luksusowym osiedlu dwóch tragarzy znajduje zmasakrowaną kobietę, wszyscy są zszokowani. Sprawa trafia do komisarza Gabriela Bysia z Komendy Stołecznej. Byś musi ją szybko rozwiązać – po ostatniej wpadce to jego zawodowe „być albo nie być”. Tymczasem ma tylko niezidentyfikowane okaleczone zwłoki z wyłupionymi oczami.

Niebawem okazuje się jednak, że to morderstwo jest wierzchołkiem góry lodowej, a wszystkie tropy prowadzą do pewnego niebezpiecznego człowieka. Czy Byś wypowie otwartą wojnę mężczyźnie, który rządzi podziemnym Pruszkowem?

Bartosz Szczygielski w swoim gorzkim i przewrotnym debiucie stworzył postać bezkompromisowego komisarza, jakiego jeszcze nie znacie, a poznać powinniście!

O książce „Aorta” Bartosza Szczygielskiego słuchajcie w najbliższej audycji „Książki pod lupą”.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.