„Śmieję się z bogami” – wywiad z Ch. Bukowskim

 

„Śmieję się z bogami” – wywiad z Ch. Bukowskim”

„Śmieję się z bogami”- wywiad rzeka z Ch. bukowskim – zapis rozmowy z lat 80′

smieje sie z bogami - wywiad z ch bukowskim

W audycji „Książki pod lupą” tym razem omówiona jest książka – wywiad. O tym wywiadzie-rzece Fernandy Pivano z Charlesem Bukowskim „Śmieję się z bogami” rozmawiają Michał Dąbrowski i Marek Ławrynowicz. Audycja w sobotę o 10.20 i w niedzielę o 12.20

Charles Bukowski to pisarz, który zaspokaja tęsknotę czytelników do twórcy przeklętego. Jego „czarna legenda” promieniuje również w Polsce, gdzie nieżyjący już autor znajduje kolejne rzesze coraz młodszych fanów.

W 1980 roku Fernanda Pivano, znana krytyczka literacka, tłumaczka i pisarka, wybrała się do Stanów Zjednoczonych, aby przeprowadzić wywiad z Charlesem Bukowskim – jednym z najbardziej oryginalnych pisarzy amerykańskich. Książka Śmieję się z bogami jest wiernym zapisem tamtego spotkania, zawiera też osobisty komentarz rozmówczyni pisarza. Pivano notuje: ,,Fakty i pogłoski o życiu Bukowskiego są równie niewiarygodne jak pisane przez niego opowiadania. W pewnym sensie Bukowski stał się legendą za życia – odludek, kochanek, człowiek czuły, zepsuty, straszny, święty… Werdykt wciąż nie został ogłoszony. W jego wypadku po prostu trzeba się określić. Ludzie kochają go lub nienawidzą. Jedno nie ulega wątpliwości: po lekturze jego książek nikt nie pozostaje tym, kim był wcześniej”.

o wywiadzie z Ch. Bukowskim

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *