Zdzisław Wasilewski Człowiekiem Roku 2016

Zdzisław Wasilewski Człowiekiem Roku 2016

Zdzisław Wasilewski Człowiekiem roku 2016

Zdzisław Wasilewski Człowiekiem roku 2016 został mianowany podczas Wigilii Miejskiej w Legionowie.

Zdzisław Wasilewski Człowiekiem Roku 2016 w Legionowie. Zakończyła się kolejna edycja tego prestiżowego plebiscytu. Ogłoszenie zwycięzcy i nadanie tytułu odbyło się  w niedzielę, 18.12.2016 podczas Wigilii Miejskiej w Centrum Komunikacyjnym w Legionowie. Gratulujemy!

Ratusz, ogłaszając tegoroczny plebiscyt, przypominał, że kandydat musi na tytuł zasługiwać postawą, osiągnięciami, ale też działalność zgłaszanej osoby powinna mieć ścisły związek z Legionowem, choć nie koniecznie musi być w tym mieście zameldowana.

Jeżdżący własnoręcznie skonstruowaną rikszą Zdzisław Wasilewski (72 lata) pracę wolontariacką rozpoczął 27 lat temu. O ofercie informował za pośrednictwem ogłoszeń w przychodni i PCK. Współpracował z Caritasem a obecnie z Senioralnym Centrum Wolontariatu 60+. W tym czasie pomagał potrzebującym m.in. poprzez: rąbanie drzewa i jego dowóz, zajmowanie się nieuleczalnie chorymi, dostarczanie obiadów, paczek świątecznych, asystowanie w drodze do kościoła i odbieranie prania. Pan Zdzisław podjął się także sprzątania piekarni, a otrzymane za to pieczywo przekazywał swoim podopiecznym. Od wielu lat można go spotkać na ulicach Legionowa. Pomaga zarówno mieszkańcom DPS oraz innym potrzebującym w przemieszczaniu się po mieście.

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.