Jerzy Górzański w „Książki pod lupą”

jerzy górzański w ksiażki pod lupą

Jerzy Górzański w „Książki pod Lupą”

Jerzy Górzański w „Książki pod Lupą” zostanie omówiony i podsumowany, a także fragmentami przeczytany. Audycja emitowana jest w sobotę o 10:20 i w niedzielę o 11:20.

W 2016 roku odeszło wielu wybitnych twórców, wśród nich Jerzy Górzański, autor „Kontrabandy”. „Młodych lat bezsenności”, czy „Debiutu z aniołem”. Jego ostatni tom, „Przedstawienia”, ukazał się już pośmiertnie. W audycji „Książki pod lupą” twórczość poety podsumowują Piotr Matywiecki i Marek Ławrynowicz. Wiersze z tomu „Przedstawienia” czyta Andrzej Ferenc.
Jerzy Górzański – poeta, autor prozatorskich grotesek i satyr, słuchowisk radiowych i felietonów. Urodził się 3 grudnia 1938 roku w Stawach pod Dęblinem, zmarł 25 sierpnia 2016 roku w Warszawie.

Górzański w ostatnich latach trzykrotnie nominowany był do Nagrody Poetyckiej im. K. I. Gałczyńskiego Orfeusz: w 2012 roku za tom „Poza tym światem”, w 2013 roku za „Festyn” oraz w 2015 za „Wszystko jest we wszystkim”. W 2016 roku został odznaczony Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.