Radni przyjmują. Już wiadomo kiedy.

Radni przyjmują. Już wiadomo kiedy

Już znamy daty i godziny przyjmowania zainteresowanych osób przez legionowskich radnych. Mieszkańcy mogą w każdy poniedziałek przychodzić w najrozmaitszych sprawach na dyżury samorządowych przedstawicieli z poszczególnych okręgów. Radni będą czekać na zainteresowanych w pokoju 4.02 na trzecim pietrze miejskiego ratusza.

Zgodnie z ustawą o samorządzie terytorialnym, jednym z podstawowych obowiązków radnych jest reprezentowanie wyborców, utrzymywanie stałej więzi z mieszkańcami i lokalnymi organizacjami, przyjmowanie zgłaszanych postulatów i przedstawianie ich organom gminy do rozpatrzenia. Kontakt z mieszkańcami jest sprawą fundamentalną. Zdecydowanie mniejsza część inicjatyw, interpelacji, stanowisk na komisjach i sesjach jest podyktowane własnymi przekonaniami radnych o potrzebach miasta i jego mieszkańców. Reszta to przekazywanie zdania mieszkańców.

Jak podaje Fundacja Batorego, tylko w połowie gmin w Polsce radni pełnią regularne dyżury. Z badania przeprowadzonego w ramach akcji Masz Głos, Masz Wybór wynika, że tylko w nieco ponad połowie gmin mieszkańcy mogą znaleźć informację o dyżurach radnych na stronach internetowych.

Poniżej znajduje się dokładny grafik dyżurów.

Radni przyjmują. Już wiadomo kiedy.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.