Co w weekend w Legionowie?

Co w weekend w Legionowie?

W ten długi weekend w Legionowie nie będzie się można nudzić. Oto nasze propozycje:
co w weekend w legionowie?

Co w weekend w Legionowie? – Recital akordeonowy Pawła Nowaka w Salonie Artystycznym

Niedziela, 8. 01, godzina 12:00, filia MOK Legionowo, ul. Targowa 65

– wirtuozowska muzyka rozrywkowa w stylu musette oraz tanga argentyńskie m.in. kompozycji Astora Piazzoli.
Paweł Nowak to akordeonista, pedagog, kompozytor, aranżer, popularyzator akordeonu i pasjonat tego instrumentu. Pochodzi z muzykalnej rodziny, a swoją edukację muzyczną rozpoczął w wieku 9 lat. Jest absolwentem Gdańskiej Akademii Muzycznej (klasa akordeonu prof. K. Olczaka i prof. E. Rosińskiej). Od początku swej edukacji Paweł Nowak brał udział w wielu krajowych i międzynarodowych festiwalach oraz konkursach akordeonowych, na których zdobył łącznie 16 nagród. W listopadzie 2016 został odznaczony medalem Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

W programie znajdą się utwory:
– Aranżacje Petro Frosiniego „Karnawał Wenecki” i „Oczy Czarne”,
– Andre Astier – „Divertimento”,
– Richard Galliano – „La valce a Margaux”,
– wirtuozowska muzyka rozrywkowa w stylu musette oraz tanga argentyńskie m.in. kompozycji Astora Piazzoli.

14827

Co w weekend w Legionowie? – Promocja IX Rocznika Legionowskiego

Towarzystwo Przyjaciół Legionowa oraz Muzeum Historyczne w Legionowie serdecznie zapraszają na promocję IX tomu /Rocznika Legionowskiego/, która odbędzie się 8 stycznia 2017 r. (niedziela), o godz. 14.00 w pawilonie Muzeum Historycznego w Legionowie przy ul. A. Mickiewicza 23.

W Roczniku publikują zarówno znani regionaliści, jak i młodzi autorzy stawiający pierwsze kroki naukowe. Tom IX zawiera artykuły poświęcone historii lokalnej, odwołujące się między innymi do dziejów komunikacji miejskiej w Legionowie, opisujące legionowski rynek na wojennej fotografii 1939-1944 czy prezentujące formację Juzistek – żołnierskiego kwiatu przedwojennego Zegrza. Ponadto w tym tomie znalazł się artykuł poświęcony legionowskim ofiarom Zbrodni Katyńskiej, gdzie zaprezentowano biogramy osób z legionowskiego garnizonu.

trebunie_600

Co w weekend w Legionowie? – Noworoczny koncert kolęd zespołu Trebunie Tutki

Kościół Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, ul. Piłsudskiego 47, godzina 19:00
TREBUNIE-TUTKI – to zespół, który jest ambasadorem Podhala i polskiej kultury na festiwalach w całej Europie, Azji i Ameryce Północnej, m.in. Wystawach Światowych EXPO w Portugalii i Japonii. Jego rozpoznawalny w Europie styl ukształtowały z jednej strony muzyczne tradycje rodzinne i zamiłowanie do góralszczyzny, z drugiej nowatorstwo i awangardowe podejście do swojego dziedzictwa.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.