Audycja Leśna. Nowe zasady wycinki drzew

Audycja Leśna. Nowe zasady wycinki drzew
Stefan Traczyk w studiu Hobby

Audycja Leśna. Nowe zasady wycinki drzew

Audycja Leśna. Nowe zasady wycinki drzew. Już od nowego roku, a dokładnie od 1 stycznia 2017 r. prywatni właściciele nieruchomości mogą bez zezwolenia wyciąć drzewa lub krzewy na swoich posesjach. Zmian jest więcej. To dość znacząca nowelizacja prawa w zakresie ochrony zadrzewień i terenów zieleni.

Nowelizacja ustawy podwyższa m.in. obwody drzew, co do których nie trzeba będzie starać się o zezwolenie na wycinkę. Z zezwoleń będą zwolnione drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm. Dotyczy to gatunków: topola, wierzba, kasztanowiec zwyczajny, klon jesionolistny, klon srebrzysty, robinia akacjowa i platan klonolistny. Ten minimalny obwód w przypadku pozostałych gatunków drzew ustalono na 50 cm.

Te nowe przepisy zmieniają też stawki opłat za usunięcie drzew i krzewów. Nie będą one mogły przekroczyć 500 zł dla drzew oraz 200 zł dla krzewów.

Stefan Traczyk z nadleśnictwa Jabłonna dokładnie opisuje zmiany – jak je odczujemy i czy w ogóle. Trochę straszy, ale zaraz potem uspokaja, że to nie tylko złote czasy dla działkowiczów, ale sporo praktycznych i potrzebnych aspektów.

Stefan Traczyk o nowym prawie dot. wycinki drzew cz1

Stefan Traczyk o nowym prawie dot. wycinki drzew cz2

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.