Benefis Mai Lidii Kossakowskiej

Benefis Mai Lidii Kossakowskiej

W dniu wczorajszym tj. 10.01.2017 roku o godzinie 18:00 w Domu Zabawy i Kultury DZIK odbył się benefis  pisarki związany z 20-leciem pracy twórczej. Połączony z prezentacją najnowszej książki
BRAMY ŚWIATŁOŚCI wydanej przez wydawnictwo Fabryka Słów.

Prezentujemy Wam krótką fotogalerię oraz nagranie z benefisu gdzie gościem był także Roch Siemianowski .

Wkrótce na naszej antenie pojawi się także wywiad z Mają Lidią Kossakowską

Maja Lidia Kossakowska nie zapomni dnia, w którym po raz pierwszy ujrzała swój tekst w druku.Opowiadanie „Mucha” ukazało się w FENIKSIE w styczniu 1997 roku.
Tego się nie da z niczym porównać. To uzależnia i determinuje plany. Dzisiaj w jej życiu dominuje literatura, która z pasji przerodziła się w sposób na życie i pracę.
Jest jedną z najbardziej poczytnych pisarek w Polsce – 400 tys. sprzedanych egzemplarzy!
A jej książki cieszą się ogromną popularnością.

Benefis Mai Lidii Kossakowskiej  – nota biograficzna

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Liceum Sztuk Plastycznych (tytuł zawodowy plastyk – wystawiennik). Poza tym pracuje też jako dziennikarka, realizuje programy w TV i maluje obrazy. Jej wiersze – obok utworów ks. J. Twardowskiego, J. Tuwima czy W. Szymborskiej – złożyły się na poetycki komentarz do wystawy polskich artystów plastyków „Anioły” (Kopenhaga, 2006).

Jest jedną z tytularnych właścicieli pałacu Kossakowskich. Żona pisarza Jarosława Grzędowicza

Autorka napisała trzy książki o tematyce anielskiej: Obrońcy Królestwa (zbiór opowiadań, fabuła związana z Siewcą Wiatru, dzieje się bezpośrednio przed nią, 2003), Siewca Wiatru (powieść, 2004; do powieści tej Kossakowska dołączyła obszerny słownik pojęć, nazw, formacji militarnych oraz imion, który został stworzony specjalnie na potrzeby utworów o tematyce związanej z aniołami) oraz Żarna niebios (zbiór opowiadań, reedycja Obrońców Królestwa uzupełniona o dwa nowe opowiadania – Gringo i Żarna niebios, 2008). Ostatnio ujawniła swoją fascynację mitologią Jakutów, czemu wyraz dała w książce pt. Ruda sfora.

(źródło: wikipedia.org)

Benefis Mai Lidii Kossakowskiej  – krótki zapis dźwiękowy

Benefis Mai Lidii Kossakowskiej  – krótka fotorelacja

benefis-mai-lidii-kossakowskiej-1 benefis-mai-lidii-kossakowskiej-2 benefis-mai-lidii-kossakowskiej-3 benefis-mai-lidii-kossakowskiej-4 benefis-mai-lidii-kossakowskiej-5 benefis-mai-lidii-kossakowskiej-6 benefis-mai-lidii-kossakowskiej-7 benefis-mai-lidii-kossakowskiej-8 benefis-mai-lidii-kossakowskiej-9 benefis-mai-lidii-kossakowskiej-10 benefis-mai-lidii-kossakowskiej-11 benefis-mai-lidii-kossakowskiej-12 benefis-mai-lidii-kossakowskiej-13 benefis-mai-lidii-kossakowskiej-14 benefis-mai-lidii-kossakowskiej-15 benefis-mai-lidii-kossakowskiej-16 benefis-mai-lidii-kossakowskiej-17 benefis-mai-lidii-kossakowskiej-18 benefis-mai-lidii-kossakowskiej-19 benefis-mai-lidii-kossakowskiej-20 benefis-mai-lidii-kossakowskiej-22 benefis-mai-lidii-kossakowskiej-23 benefis-mai-lidii-kossakowskiej-24 benefis-mai-lidii-kossakowskiej-25 benefis-mai-lidii-kossakowskiej-26 benefis-mai-lidii-kossakowskiej-27 benefis-mai-lidii-kossakowskiej-28 benefis-mai-lidii-kossakowskiej-29 benefis-mai-lidii-kossakowskiej-30 benefis-mai-lidii-kossakowskiej-31 benefis-mai-lidii-kossakowskiej-32

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.