Legionowo. Straż Pożarna prezentuje nowości

legionowo. straż pozarna prezentuje nowości
otwarcie sali dla dzieci
legionowo. straż pożarna prezentuje nowości
symboliczna układanka
legionowo. straż pozarna prezentuje nowości
spalony dom ma straszyć

Legionowo. Straż Pożarna prezentuje nowości

Dokładnie w południe, w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej zebrał się tłum dziennikarzy, kadra służb i najważniejsze osoby w powiecie legionowskim. Zaczęło się od ułożenia edukacyjnego puzzla. To odpowiedzialne zajęcie przypadło w udziale legionowskiemu prezydentowi – Romanowi Smogorzewskiemu i staroście – Romanowi Wróblowi. Panowie poradzili sobie sprawnie i wszyscy udali się na otwarcie sali edukacyjnej.

Legionowo. Straż Pożarna prezentuje nowości: sala edukacyjna dla dzieci, spalony dom
Otwarcie nowej sali w Komendzie to kolejny element edukacyjnej układanki dla dzieci z północnego Mazowsza. Okoliczne Szkoły są od tej chwili zaproszone, aby umawiać się i przyjeżdżać z grupami dzieci na szkolenia. Zajęcia w realistycznej scenografii mają obudzić świadomość możliwego zaprószenia ognia, ulatniania się gazu i zagrożeń związanych z elektrycznością.

Kolejnym punktem uroczystości było symboliczne otwarcie „spalonego domu”. Przestronne wnętrze zostało zaaranżowane jak po prawdziwym pożarze – kuchnia, kredens czy sypialnia mają wywoływać skrajne emocje, straszyć,a  przez to uświadamiać i uczyć. Trzeba przyznać, że to miejsce robi piorunujące wrażenie. Również tzw. „gorące drzwi” maja za zadanie uświadomić nam jak się zachowywać aby rozpoznać, czy w drugim pomieszczeniu pali się.

Na koniec strażacy zaprezentowali najnowszy sprzęt, który teraz będzie służył w akcjach.

Legionowo. Straż Pożarna prezentuje nowości

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.