Co przeczytać Magda Skubisz

co przeczytać magda skubisz

Co przeczytać Magda Skubisz

Audycja „Co przeczytać” w sobotę o 10:20 i niedzielę o 11:20. W ten weekend ekipa „Książki pod Lupą” omawia na antenie Radia Hobby twórczość  Magdaleny Skubisz.

Gościem kolejnej audycji „Książek pod lupą” jest Magda Skubisz, autorka powieści dla młodzieży takich jak: „LO Story”, „Dżus i dżin”, „Chałturnik”. O tym, jak wykształcenie muzyczne przekłada się na twórczość literacką, o kryminalnych intrygach i podkarpackich inspiracjach z autorką rozmawia Marek Ławrynowicz.

Co przeczytać Magda Skubisz – „Chałturnik”

Przemyśl – uroczy i bogobojny zakątek Polski C. Siedemnastoletni Zenon Kobiałka wraz z kolegami z klasy dorabia jako muzyk w weselnym zespole. Nocami grają w lokalu, który uchodzi za agencję towarzyską. Nowa profesja uczniów II B i przysypianie na lekcjach budzą niezadowolenie nauczycieli. Licealiści muszą stawić czoło nie tylko zgorszonym pedagogom, ale i poznanym w miejscu pracy rozmaitym typom spod ciemnej gwiazdy. Powieść śmieszna, straszna i ze wszech miar autentyczna – autorka przez wiele lat zarobkowała jako chałturnica weselna, specjalizując się w zabawianiu pijanych ludzi.

„Książki pod lupą” Magda Skubisz

przeczytaj też: co przeczytać „Król” Szczepana Twardocha

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.