Propozycje kulturalne Radia Hobby

Propozycje kulturalne Radia Hobby

Kolejny weekend przed nami i czas na kolejne ciekawe propozycje kulturalne które dla Was przygotowaliśmy tym razem zapraszamy Was i do kina i do teatrów .

Propozycje kulturalne Radia Hobby – Teatry 

Propozycje kulturalne  radia hobby

Teatr Polski w ten weekend zaprasza na w sobotę i w niedziele na spektakl „Irydion” oraz Salon poezji „Gilgamesz”

Spektakl „Irydion „ zobaczymy w godzinach 19:00 w sobotę oraz 17:00 w niedzielę

„Irydion” powraca na scenę Teatru Polskiego we współczesnym odczytaniu przez Andrzeja Seweryna. Do współpracy nad kształtem inscenizacji reżyser zaprosił uznanych twórców: Leszka Bzdyla, Magdalenę Maciejewską, Jacqueline Sobiszewski, Dorotę Kołodyńską. W główną rolę wcielił się Krzysztof Kwiatkowski. Partnerują mu m.in. Anna Cieślak, Jerzy Schejbal, Krystian Modzelewski, Marta Kurzak, Marcin Kwaśny.

Dramat historyczno-filozoficzny Zygmunta Krasińskiego zaliczany jest do ścisłego kanonu literatury romantycznej. Napisany w latach 1834-1836, jest uznawany za największe, obok „Nie-Boskiej komedii” osiągnięcie autora w dziedzinie sztuki dramatycznej.

„Irydion” oderwany od kontekstu historycznego czasu powstania dzieła, od klucza politycznych – często obcych współczesnym widzom – aluzji ukazuje dziś swoje uniwersalne treści: pytanie o potrzebę działania, o wartość jednostkowego czynu wobec nieuchronnego biegu dziejów, o wartość poświęcenia, które jest wynikiem buntu, a nie moralności. Inscenizacja nawiązuje do najgłębszych tradycji Teatru Polskiego, podejmując dyskusję na temat kierunku myślenia o teatrze i narodowym repertuarze, zapoczątkowaną premierowym pokazem „Irydiona”, którym Arnold Szyfman inaugurował działalność Teatru w 1913 roku.

Natomiast Salon poezji „Gilgamesz” zobaczymy w niedziele punktualnie o 12:00

Gilgamesz – starobabiloński epos w parafrazie Józefa Wittlina. Opowiada o władcy sumeryjskiego miasta Unug, Gilgameszu i jego przyjaźni z Enkidu – dzikim człowiekiem zesłanym na ziemię przez bogów na ratunek uciemiężonym mieszkańcom miasta.

Występują: Maja Barełkowska, Piotr Bajtlik, Marcin Jędrzejewski, Marcin Kwaśny, Antoni Ostrouch.

Realizacja sceniczna: Ewa Makomaska
Wprowadzenie: Sławomir Majoch – kurator zbiorów muzealnych Muzeum Uniwersyteckiego w Toruniu
Muzyka (ligularion): Mark Kudriashov

Propozycje kulturalne radia hobby

Teatr Współczesny w nadchodzący weekend zaprasza na swoje spektakle . Jak w poprzednim tygodniu będziemy mogli zobaczyć w sobotę i niedziele spektakl „Lepiej już było ..” o godzinie 19.15

Esmeralda Quipp była aktorka szekspirowska na emeryturze, bardzo skromnej emeryturze, nie dość, że traci ukochanego kota, to również dach nad głową. Jako osoba niekonwencjonalna i bardzo zdesperowana usiłuje w niebanalny sposób rozwiązać swoje problemy.

W staraniach o przetrwanie uroczej starszej pani bardzo się przydają  aktorskie umiejętności, poczucie humoru, optymizm i empatia. Śledzimy jej zabiegi – rodem z komedii gangsterskich –  z podziwem i rozbawieniem, co nie przeszkadza nam zadumać się nad smutnym losem wielu samotnych, niedofinansowanych, ale mniej sprytnych życiowo emerytek.
W roli Esmeraldy Quipp – Marta Lipińska.

Propozycje kulturalne radia hobby

Teatr dramatyczny ma dla nas także bogatą ofertę spektakli i w ten weekend możemy zobaczyć aż 4 .

W sobotę  o godzinie 19:00 i  niedziele  17:00 na scenie Scena im. G. Holoubka zobaczymy spektakl „Cabaret”

Na podstawie sztuki Johna Van Drutena i opowiadania Christophera Isherwooda
Meine Damen und Herren, Ladies and Gentlemen! Witajcie w Kabarecie Kit Kat, witajcie w przedwojennym Berlinie, mieście, które potrafi bawić się jak żadne inne! Jesteśmy świadkami romansu piosenkarki kabaretowej i amerykańskiego pisarza. Żyjemy szalonym światem kabaretu, ale czujemy też rosnącą atmosferę zagrożenia za jego drzwiami. Berlin przypomina Titanic – orkiestra gra w najlepsze, ludzie wirują w tańcu, a statek za chwilę zderzy się z góra lodową.

Na podstawie musicalu powstał jeden z najwybitniejszych filmów w historii kina. „Cabaret” to również źródło muzycznych evergreenów – „Money, Money”, „Welcome to Berlin” czy „Don’t Tell Mama”.

Na Scenie im. H. Mikołajskiej zobaczymy w ten weekend ( sobota, niedziela) o godzinie 19.30 spektakl „Romantycy”

A gdyby jednak starości wyjść naprzeciw? W kapciach, ze zgagą w gardle i czopkiem w tyłku. I nawet mimo obrzęku cewki moczowej poczuć się nie jak próchno tylko jak młody żigolak? Oto miłosny trójkąt – Pogorelka, Chajczik i Bonbonel. Wszystkim stuknęła siedemdziesiątka, a oni licytują się na wspomnienia, odmawiają kadisz i raczą się marmoladą. Żal na nich patrzeć, ale nie śmiać się z nich też nie sposób.
„Romantycy” Hanocha Levina to komedia o starości, o oswajaniu śmierci, ale też wzruszająca opowieść o przywiązaniu i miłości. Izraelski dramaturg z właściwym dla siebie dystansem ironię zderza z groteską, szydercze żarty miesza z powagą. – Bohaterowie nie odgrywają ról, ale opowiadają o swoich myślach i uczuciach. Zwracają się do widza, odwołując się do jego wyobrażeń i pamięci. Mówią po prostu o tym, co się dzieje w ich wnętrzu – podkreśla tłumaczka Agnieszka Olek.

Scena na Woli natomiast zaprosi Was na spektakl „Harper” także w sobotę i niedziele o godzinie 19:00

Czasami trzeba po prostu wstać i wyjść zostawiając wszystko za sobą. Czasem czujemy, że nie można dłużej zwlekać ze zmianą, bo zastygniemy jak muzealny eksponat. W takiej sytuacji jest właśnie bohaterka sztuki. Wiadomość o nieuchronnie zbliżającej się śmierci ojca, powoduje, że Harper postanawia spotkać się z nim po raz ostatni. Rzuca pracę,  a córce i mężowi nawet nie mówi o wyjeździe. Podróż okazuje się przygodą życia, która zmusi bohaterkę do zadania sobie pytań o najważniejsze sprawy – miłość, lojalność wobec najbliższych i własne miejsce w świecie.

Sztuka Simona Stephensa, autora między innymi „Dziwnego przypadku psa nocną porą” bez cienia dydaktyzmu mówi o sile duchowego przebudzenia i niezgodzie na powszechną desperację.

Scena Przodownik zaprasza w sobotę na spektakl  „Tutli Putli” 19:30

Operetka Witkacego konfrontuje ludożerców z wyspy Tua-Tua i kombatantów Wielkiej Wojny, która miała być ostatnią, ale Witkacy wiedział, że nie będzie. Tak zwana cywilizacja i tak zwana dzikość przeglądają się w sobie jak w lustrze. Oto twarz kolonializmu: z jednej strony znudzenie, chucie i forsa, z drugiej – egzotyczne narkotyki i fatalizm. Wszystko przerysowane, bo to karykatura, ale, jak u Witkacego, wróżebna. Zagłada ostatniego rajskiego zakątka na Ziemi jako musical: na to wpaść mógł tylko Witkacy.  Jazzband, rewia i tropiki, czyli kwestia, kto jest dziki?

Twórcy Teatru Malabar Hotel łączą szaloną operetkę Witkacego z tekstami antropolożki Marii Czaplickiej i podróżnika Bronisława Malinowskiego, by podjąć temat różnorodności kulturowej i zapytać, jaki wpływ wywiera na nas miejsce zamieszkania i społeczeństwo.

Propozycje kulturalne  radia hobby

Teatr Muzyczny Roma przeniesie Was w ten weekend do pięknych słonecznych miejsc a to wszystko podczas spektaklu Mamma Mia . W sobotę ten spektakl zobaczymy o godznie 15:00 i 19:00 a w niedziele w godzinach 13:00 i 17:00

MAMMA MIA! to komedia romantyczna, w której skonfrontowane są marzenia i ambicje dziewczyny z lat 70. i z lat 90. Tutaj są to matka i córka. Dzięki magicznym opowieściom zawartym w piosenkach grupy ABBA, poznajemy Donnę, zadziorną, niezależną samotną matkę, której do szczęścia nie jest potrzebny mężczyzna. Ale poznajemy także jej 20-letnią córkę, Sophie, której – przeciwnie – marzy się rodzina, dzieci i wspaniałe wesele. Chciałby tylko, żeby to jej ojciec poprowadził ją do ślubu, zaś kandydatów na jej ojca jest… trzech. Akcja musicalu rozgrywa się w ciągu ostatnich godzin poprzedzających wesele – dziewczyna musi przeprowadzić „dochodzenie” i rozpoznać swojego ojca. A może jednak niekoniecznie?

Słońce, morze i seks – oraz miłosne podchody – składają się na opowieść o kobiecie, która chciała mieć wszystko i dziewczynie, która chce żyć „długo i szczęśliwie”. I jak to w romansach bywa nikt się nie przejmuje, czego naprawdę chcą mężczyźni…

Propozycje kulturalne radia hobbyPropozycje kulturalne radia hobby

Teatr Polonia i Och-Teatr także maja dla Was propozycje weekendowe

W teatrze Polonia zobaczymy w sobotę:
17:00 | Mała Scena – Fioletowe Pończochy
MGNIENIE
19:30 | Teatr Polonia – Duża Scena
KONSTELACJE
W Och teatr w w sobotni wieczór zobaczymy :
19:30 | Och-Teatr – Duża Scena
TRZEBA ZABIĆ STARSZĄ PANIĄ
Natomiast w niedziele oba teatry zapraszają :
Teatr Polonia 17:00 | Mała Scena – Fioletowe Pończochy
MGNIENIE

19:30 | Teatr Polonia – Duża Scena

KONSTELACJE

Och Tteatr
19:30 | Och-Teatr – Duża Scena
TRZEBA ZABIĆ STARSZĄ PANIĄ

Propozycje kulturalne  radia hobby

Propozycje kulturalne Radia Hobby – Kino 

Kino Atlantic  zaprosi w ten weekend wszystkich kinomanów na filmy gdzie zobaczymy m.in. w sobotę  :

La La Land PRZEDPREMIERA

20:30 20:40

Balerina 2D dubbing PRZEDPREMIERA

11:10

Powidoki PREMIERA

11:10 14:20 18:40 22:40

Konwój PREMIERA

10:10 15:10 17:00 20:50 22:30

Sing 2D dubbing

09:50 12:00 14:10 16:20 18:30

Assassin’s Creed 2D z napisami

12:00 20:40

Po prostu przyjaźń

13:00 15:30 18:00

Ukryte Piękno

13:10 18:50

Pasażerowie 2D napisy

16:20

 

Natomiast w niedziele możecie wybrać się na seansy i pokazy takich filmów :

La La Land PRZEDPREMIERA

20:10 20:20

Balerina 2D dubbing PRZEDPREMIERA

10:50

Powidoki PREMIERA

10:50 14:00 18:20

Konwój PREMIERA

09:40 14:50 16:40 20:30

Sing 2D dubbing

09:50 11:40 13:50 16:00 18:10

Assassin’s Creed 2D z napisami

11:40 20:20

Po prostu przyjaźń

12:40 15:10 17:40

Ukryte Piękno

12:50 18:30

Pasażerowie 2D napisy

16:00

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.