Propozycje kulturalne – Radia Hobby

Propozycje kulturalne Radia Hobby

Propozycje kulturalne – Radia Hobby

Kolejny weekend przed nami a nasze propozycje kulturalne wyglądaj tak :

Propozycje kulturalne – Teatry

Propozycje kulturalne  radia hobby

Teatr Polski zaprasza Was w sobotę o godznie 19:00 i w niedziele o godzinie 17 :00 na spektakl „Wesele” . W obsadzie zobaczymy m.in. : Andrzeja Seweryna , Lidię Sadową , Piotra Cyrwusa

 

Wesele” Stanisława Wyspiańskiego jest jednym z najważniejszych dwudziestowiecznych polskich utworów dramatycznych. Dowodem tego jest fakt, że od 1901 roku inscenizowano je już blisko 200 razy – w teatrach dramatycznych, Teatrze Telewizji, Teatrze Polskiego Radia.

Każda kolejna inscenizacja „Wesela” wywołuje dyskusje o tym kiedy, jak i czy w ogóle wystawiać dramat Wyspiańskiego. Nie mamy wątpliwości, że wystawiać należy i warto. „Wesele” wystawiamy z potrzeby ożywiania najznakomitszych tekstów polskiej kultury, nie tylko dla podtrzymania tradycji, ale dla nadawania znakomitemu dziełu Wyspiańskiego nowych znaczeń, bo między realnością a poezją tego dramatu toczy się nieustająca dyskusja o nas samych.

W Teatrze Polskim w Warszawie wystawiono „Wesele” czterokrotnie – sięgali po nie znakomici reżyserzy: Aleksander Zelwerowicz w latach dwudziestych, Jerzy Rakowiecki w 1961 roku i dwukrotnie Kazimierz Dejmek w roku 1984 i 1991. Premiera spektaklu w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego odbyła się w 102 rocznicę otwarcia Teatru Polskiego w Warszawie.

Propozycje kulturalne radia hobby

 

Teatr Dramatyczny ma w ten weekend dla Was aż 3 spektakle i tak :

Scena im. H. Mikołajskiej zobaczymy w sobotę i niedziele o 19.30 „Szczęśliwe Dni”

Szczęśliwy dzień Winnie pełen jest absurdalnych zdarzeń, codziennych, powtarzanych jak mantra rytuałów, które składają się na sens jej życia. Ich nawarstwianie z wolna zaczyna jednak przerażać bohaterkę, dusi ją, niczym surrealistyczna forma, w której wkrótce zapada się po szyję.

„Rolę Winnie w wykonaniu Mai Komorowskiej zaliczam do arcydzieł. Po tylu latach mam wciąż w oczach jej zanikającą postać, jakby wsysaną przez kopiec, w którym tkwi zakopana, w pier­wszym akcie po pas, w drugim – po szyję. (…) Kon­strukcja akustyczna roli Winnie stano­wi niejako brzmieniową analogię do zmienności i pulsacji samego życia, którego Winnie tak uporczywie pra­gnie się trzymać i które w gruncie rze­czy z wielką pokorą akceptuje, godząc się na zadany (choć nie wiadomo przez kogo) los” /Janusz Majcherek/

 Scena na Woli im. T. Łomnickiego zaprasza w sobotę o godzinie 19 :00 i w niedziele o godzinie 17:00 na „Dziwny przypadek psa nocna porą „

Poznajcie Christophera jest matematycznym geniuszem i wie prawie wszystko o astronomii. Nie lubi tłumów, boi się obcych, nie odczytuje uczuć ani metafor. Właśnie został oskarżony o zabicie psa sąsiadki i postanowił sam znaleźć winnego. W trakcie śledztwa, odkrywa niewygodne tajemnice rodzinne i choć nigdy wcześniej nie opuścił samodzielnie własnej ulicy, wyrusza w ekscytującą wyprawę do Londynu.

Niezwykła opowieść o miłości, marzeniach i przełamywaniu własnych ograniczeń. Świat widzimy oczami młodego outsidera, który szczegółowo zapisuje każdy dzień.

Adaptacja światowego bestsellera Marka Haddona, książki, która zdobyła siedemnaście nagród literackich. Autorem adaptacji jest Simon Stephens jeden z najwybitniejszych współczesnych dramatopisarzy. Historia, która podbiła serca widzów w Londynie i na Broadwayu.

Scena Przodownik zaprasza na spektakl „Obrzydliwcy „ w sobotę i niedziele o godzinie 19:00

„Obrzydliwcy”. Uzależnieni od seksu, cyniczni, niepozorni. Skupieni na sobie i swoich przyjemnościach, czasem w trakcie kolejnej terapii. Nikt tu nie jest zwyczajny. A raczej: nikt tu nie jest normalny. Tylko, jeśli naprawdę chcesz wiedzieć, co myślą mężczyźni.

Spektakl na podstawie powieści kultowego amerykańskiego pisarza Davida Fostera Wallace’a „Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi”.

Propozycje kulturalne radia hobby

Teatr Współczesny w nadchodzący weekend zaprasza na swoje spektakle . Jak w poprzednim tygodniu będziemy mogli zobaczyć w sobotę i niedziele spektakl „Lepiej już było ..” o godzinie 19.15

Esmeralda Quipp była aktorka szekspirowska na emeryturze, bardzo skromnej emeryturze, nie dość, że traci ukochanego kota, to również dach nad głową. Jako osoba niekonwencjonalna i bardzo zdesperowana usiłuje w niebanalny sposób rozwiązać swoje problemy.

W staraniach o przetrwanie uroczej starszej pani bardzo się przydają  aktorskie umiejętności, poczucie humoru, optymizm i empatia. Śledzimy jej zabiegi – rodem z komedii gangsterskich –  z podziwem i rozbawieniem, co nie przeszkadza nam zadumać się nad smutnym losem wielu samotnych, niedofinansowanych, ale mniej sprytnych życiowo emerytek.
W roli Esmeraldy Quipp – Marta Lipińska.

Propozycje kulturalne  radia hobby

Teatr Muzyczny Roma przeniesie Was w ten weekend ponownie  do pięknych słonecznych miejsc a to wszystko podczas spektaklu Mamma Mia .

W sobotę ten spektakl zobaczymy o godzinie 15:00 i 19:00 a w niedziele w godzinach 13:00 i 17:00

 

MAMMA MIA! to komedia romantyczna, w której skonfrontowane są marzenia i ambicje dziewczyny z lat 70. i z lat 90. Tutaj są to matka i córka. Dzięki magicznym opowieściom zawartym w piosenkach grupy ABBA, poznajemy Donnę, zadziorną, niezależną samotną matkę, której do szczęścia nie jest potrzebny mężczyzna. Ale poznajemy także jej 20-letnią córkę, Sophie, której – przeciwnie – marzy się rodzina, dzieci i wspaniałe wesele. Chciałby tylko, żeby to jej ojciec poprowadził ją do ślubu, zaś kandydatów na jej ojca jest… trzech. Akcja musicalu rozgrywa się w ciągu ostatnich godzin poprzedzających wesele – dziewczyna musi przeprowadzić „dochodzenie” i rozpoznać swojego ojca. A może jednak niekoniecznie?

Słońce, morze i seks – oraz miłosne podchody – składają się na opowieść o kobiecie, która chciała mieć wszystko i dziewczynie, która chce żyć „długo i szczęśliwie”. I jak to w romansach bywa nikt się nie przejmuje, czego naprawdę chcą mężczyźni…

Propozycje kulturalne  radia hobby

Kino Atlantic  zaprosi w ten weekend wszystkich kinomanów na filmy gdzie zobaczymy m.in. w sobota    :

La La Land PREMIERA 10:10 11:00 12:40 13:30 15:10 16:00 17:40 18:30 20:10 20:30 21:00 22:30

Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej PRZEDPREMIERA 1 8:10

 

Powidoki

10:20 18:40 22:20

Konwój

13:50 15:40 20:40 22:45

Sing 2D dubbing

12:20 16:30

Po prostu przyjaźń

11:20

Ukryte Piękno

 

A w niedziele :

La La LandPREMIERA

10:30 12:00 13:00 15:30 17:00 18:00 19:30 20:00 20:30

Sztuka kochania. Historia Michaliny WisłockiejPRZEDPREMIERA

17:40

Powidoki

10:20 18:40

Konwój

13:20 20:40

Sing 2D dubbing

12:20 16:30

Po prostu przyjaźń

10:50 15:10

Ukryte Piękno

10:00 14:30

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.