Radio Wędka na trocie, łososie i Rybomanię

Radio Wędka na trocie, łososie i Rybomanię

Dawno nie było lodu tak długo jak teraz. W dodatku pokrywa jest mocna, dość przewidywalna. Okręgi przeprowadzają zawody aby w tym szczęśliwym czasie wyłonić mistrzów i reprezentacje. To specyficzne łowienie mnóstwa drobnych rybek na czas i nie każdy za tym przepada.

Radio Wędka na trocie, łososie i rybomanię
Norbert Stolarczyk w swoim żywiole

Radio wędka na trocie, łososie i Rybomanię – na trocie i łososie

Jest grupa wędkarzy dla których styczeń kojarzy się tylko z jednym – wędrówkami wzdłuż trociowych rzek. To zawodnicy wytrzymali, cierpliwi i nieczuli na brak brań. Skrywają w pudełkach prawdziwe przynętowe skarby bo kiedy na trzy wyprawy może być jedno branie to przede wszystkim trzeba wierzyć w tę „jedyną” przynętę. O takich pewniakach opowiada w audycji Norbert Stolarczyk, specjalista ds. przynęt, dziennikarz Wiadomości Wędkarskich.

Radio Wędka na trocie, łososie i Rybomanię
Wojciech Szymański – twardziel z Bałtyku

Zima to również czas jeszcze większych twardzieli – morskich trollingowców. Wyobraźcie sobie, że w bezruchu spędzacie 5 godzin na morzu w zimowych warunkach… Wojtek Szymański to uwielbia! W rozmowie z Olinem odkrywa uroki tego polowania na największego bałtyckiego zbója.

Radio Wędka na trocie, łososie i Rybomanię
Piotr Kamiński rozmawia z Olinem Gutowskim

W lutym czeka nas największa impreza wędkarska w Polsce – targi wędkarskie Rybomania w Poznaniu. 17 – 19.02 spotkają się tam WSZYSCY wędkarze. Warto już teraz dowiedzieć się co w tym roku w halach targowych. O tym opowiada w audycji dyrektor – Piotr Kamiński.

aktualności wędkarskie i Wojciech Szymański o łososiach

z czym na trocie – Norbert Stolarczyk o przynętach

Piotr Kamiński o Rybomanii 2017

Piotr Kamiński o Rybomanii 2017

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *