SEAT MII NAWIGACJA MIO

SEAT MII NAWIGACJA MIO

SEAT MII NAWIGACJA MIO MIVUE DRIVE 65 LM

SEAT MII NAWIGACJA MIO

Seat Mii nawigacja Mio MiVue Drive 65 LM – Silnik/skrzynia

Silnik z urwanym cylindrem czyli tniemy koszty wraz z materią, tak, silnik ma 3 cylindry i brzmi jak pralka albo Syrena 105(za wyjątkiem wolnych obrotów i odpuszczenia gazu). Mniej cylindrów, mniejsze koszty budowy i eksploatacji, mniejsze opory wewnętrzne czyli spalanie też. Pojemność 1L i moc 75KM zdaje się wystarczająca do autka co waży mniej jak 1000kg ale moment na poziomie 95Nm jest lichy. Skrzynia 5 bieg byłaby wystarczająca więc po co dawać zautomatyzowaną, przypomnę że Fiat i Alfa wyłożyły się na takiej skrzyni. Do 100km/h dynamika jest przyzwoita tyle że skrzynia jest nieprzewidywalna i zmienia biegi jak chce.

SEAT MII NAWIGACJA MIO

Seat Mii nawigacja Mio MiVue Drive 65 LM – Zawieszenie/koła/hamulce

Oczywiście w zawieszeniu przednim przełomu nie ma, MacPhersony natomiast tył to belka skrętna z amortyzatorami gazowym. Hamulce z tyłu bębny z przodu tarcze wentylowane, nie mają co robić bo autko waży jedynie 930kg. Niby nic ale mogło by być ciut lżejsze. Opony 175/70×15 powodowały że auto nie tylko dobrze wyglądało ale też lepiej się trzymało jak na standardowych oponach 165.

SEAT MII NAWIGACJA MIO

Seat Mii nawigacja Mio MiVue Drive 65 LM – Ekonomia

Ekonomia typowa dla auta miejskiego czyli w trasie do 100km/h wyrobimy się poniżej 5l/100km jeśli pojedziemy 140km/h to będzie to już ponad 7,5l/100km. W mieście zależnie od korków i temperatury zewnętrznej zmieścimy się w przedziale 6-7l/100km. Silnik w zimie szybko się rozgrzewa pomimo małej pojemności jednak na krótkich dystansach może okazać się że średnio wyjdzie więcej jak 7l. Niestety praw fizyki zmienić się nie da.

SEAT MII NAWIGACJA MIO

 Seat Mii nawigacja Mio MiVue Drive 65 LM – Nawigacja

Jak na wstępie wspomniałem Mii nie było wyposażone w fabryczną nawigację i dobrze bo ja jestem zwolennikiem nawigacji luzem. Fabryczne nawigacje mają zawsze problem z aktualizacją map, są drogie i nie można ich wymienić na nowsze i lepsze. Jeśli posiadamy nawigację zewnętrzną to możemy sobie do szyby przyczepić co nam się podoba. My przyczepiliśmy Mio MiVue Drive 65 LM, jest to najnowsza wersja Mio wyposażona w rejestrator wideo który może nagrywać w czasie jazdy. Ha, ha, teraz my możemy Policję nagrać wideo rejestratorem, prawo wzajemności, oczywiście taka kamera to skarb. Jeśli odpukać zaliczymy dzwona to mamy na to dokumentację, prostą i bezstronną. Mio MiVue Drive 65 LM jest proste w komunikacji i ma parę detali poprawiających bezpieczeństwo jak obserwacja stanu zmęczenia kierowcy. Więcej szczegółów w następnym teście samochodu.

 

Przeczytaj o: SEAT IBIZA CUPRA 1,8 TSI 192KM

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.