Legionowo: co z dziećmi po reformie?

legionowo: co z dziećmi po reformie?

Legionowo: co z dziećmi po reformie?

Reforma edukacji wywołuje wiele kontrowersji. Słuchać wiele zróżnicowanych głosów na temat likwidacji gimnazjów. Często są to głosy skrajne, opinie mocne. Tym mocniejsze im bardziej bezpośrednio ta sytuacja dotyka dzieci zainteresowanych.

W Legionowie zmiany mają swój konkretny wpływ. Władze Legionowa planują aby obecne 4, 5 i 6 klasy Szkoły Podstawowej nr 7 po zakończeniu 6 klasy kontynuowały naukę w klasie 7 i 8 w wynajmowanych salach w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Legionowie.

Takie rozwiązanie wydaje się mijać z założeniem reformy, która zakłada kontynuację nauki w Szkole Podstawowej nie tylko formalnie na liście uczniów ale także fizycznie poprzez przebywanie w tej szkole wraz ze swoim wychowawcą oraz dotychczasowymi nauczycielami.

Legionowo: co z dziećmi po reformie? spotkanie

25 stycznia, w środę odbyło sie w tej sprawie spotkanie – konsultacje w ZSO2. W spotkaniu wziął udział Wiceprezydent Piotr Zadrożny, Dyrektorzy Szkół ZSO2 i SP7, Rada Rodziców, Nauczyciele i Rodzice. Tematem tego spotkania było przeniesienie dzieci z przyszłych klas 7, 8 do budynku ZSO2.

Okazało się, że przybyła bardzo liczna reprezentacja zainteresowanych rodziców. Dyskusja miała sporą temperaturę, przeprowadzono nawet głosowanie: kto jest „za”.

W radiu hobby gościli Agnieszka Barzycka, przewodnicząca rady rodziców i Leszek Smuniewski, rodzic. Opowiadali „na gorąco” o przebiegu spotkania oraz o całej sprawie.

Legionowo: co z dziećmi po reformie? cz1

Legionowo: co z dziećmi po reformie? cz1

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.