Propozycje kulturalne – Radia Hobby

Propozycje kulturalne – Radia Hobby

Kolejny weekend przed nami  kolejne  nasze propozycje kulturalne wyglądaj tak :

Propozycje kulturalne – Teatry

Propozycje kulturalne radia hobby

Teatr Polski zaprasza Was w niedzielę  o godzinie 18:00 na premierę spektaklu  „3 x Mrożek ” . W obsadzie zobaczymy m.in. : Krzysztofa Kwiatkowskiego, Pawła Krucza czy Dominika Łosia

W 104. rocznicę powstania Teatru Polskiego w Warszawie odbędzie się premiera trzech sztuk SŁAWOMIRA MROŻKA.

W latach osiemdziesiątych Polski nazywany był domem Mrożka. Pisarz wszystkie powstające wówczas sztuki, poza zakazanym przez cenzurę „Alfą”, przekazywał do prapremierowej realizacji dyrektorowi Teatru Polskiego, Kazimierzowi Dejmkowi. Chętnie też gościł w Teatrze Polskim. Ostatni raz zaszczycił nas swoją obecnością na jubileuszu 100-lecia naszej sceny.

Chcąc uczcić pamięć tego znakomitego dramatopisarza i prozaika, przypominamy trzy jednoaktówki Mrożka, które na stałe wzbogacą nasz repertuar. Jerzy Schejbal, Szymon Kuśmider i Piotr Cyrwus zaproponują swoje interpretacje „Karola”, „Na pełnym morzu” i „Zabawy”.

„Karol”
Reżyseria: Jerzy Schejbal
Obsada: Adam Biedrzycki, Jacek Fedorowicz, Krzysztof Kwiatkowski
W gabinecie pewnego Okulisty zjawiają się Wnuk i jego Dziadek. Wnuk ma poczucie dziejowej misji, którą jest poszukiwanie wroga, bliżej nieznanego Karola. Na nieszczęście młodzieniec ma też mocne argumenty w postaci nabitej strzelby. Kim jest Karol, komu i jak zaszkodził, czym się niechlubnie wsławił – nie wiadomo. Będzie wiadomo kiedy Dziadek go rozpozna. Jest tylko jeden problem. Dziadek nie widzi…

„Na pełnym morzu”
Reżyseria: Szymon Kuśmider
Obsada: Tomasz Brzostek, Wojciech Czerwiński, Paweł Krucz, Dominik Łoś
Trzech panów dryfuje na tratwie. Wszyscy rozumieją, że śmierć głodowa jest kwestią dni i, raczej wcześniej niż później, trzeba będzie podjąć radykalne działania. Póki co, panowie prowadzą kulturalną dysputę o demokracji i powinnościach jednostki wobec społeczeństwa. Za kulisami knuty jest jednak morderczy plan – Gruby i Średni upatrzyli już sobie ofiarę…

„Zabawa”
Reżyseria: Piotr Cyrwus
Osada: Tomasz Błasiak, Andrzej Mastalerz, Maksymilian Rogacki
Trzech mężczyzn, umownie nazwanych przez Mrożka Parobkami, stoi pod drzwiami, za którymi, jak sądzą, odbywa się zabawa. Ktoś się bawi – ich nie zaproszono. Mało tego, nawet kiedy już przyszli, nikt nie otwiera. Ich frustracja rośnie, postanawiają więc siłą sforsować drzwi do „lepszego świata”…

Jednoaktówki Mrożka nie straciły od czasu swojego powstania (1960-1962) na świeżości. Świetne dialogi, zaskakujące zwroty akcji i Mrożkowskie poczucie humoru są wiecznie żywe, a tematyka i jej ujęcie nadal aktualne. Mrożek dołącza do grona klasyków polskiej literatury wnosząc uniwersalne spojrzenie nie tylko na naszą przeszłość, ale też, jak się okazuje, naszą współczesność.
Fikcja sceny i realność życia nadal są niebezpiecznie blisko…

Propozycje kulturalne radia hobby

Teatr Dramatyczny ma w ten weekend dla Was aż 3 spektakle i tak :

Scena im. H. Mikołajskiej zobaczymy w sobotę i niedziele o 19:00  „Sługa dwóch Panów ”

Commedia dell’arte w mistrzowskim wydaniu Carla Goldoniego. Motorem napędzającym intrygę jest Arlekin (w tej roli Krzysztof Szczepaniak), który służąc dwóm panom jednocześnie miesza polecenia, zdradza sprawy wymagające dyskrecji i komplikuje bieg zdarzeń.  Mamy tu wszystko, co najlepsze: tempo jak w rollercoasterze, wyraziste gesty, taniec, śpiew, skąpego Pantalone przemądrzałego Dottore i romantycznych kochanków.

 Scena na Woli im. T. Łomnickiego zaprasza w sobotę o godzinie 19 :00 i w niedziele o godzinie 19:00 na „ Exterminator komedia muzyczna „

Czterech przyjaciół gra w zespole deathmetalowym „Exterminator”. Marzyli o karierze muzycznej i piszczących fankach, a skończyło się na próbach w garażu. Pewnego dnia pojawia się propozycja od miejscowego urzędnika i szansa na występy przed szerszą publicznością. Gdzie jest granica kompromisu? Co znaczy „upadek” dla kapeli z zasadami? W co gra urzędnik i jaki związek ma z tym Koło Gospodyń Wiejskich?
Komedia Przemka Jurka będąca adaptacją „Kochanowo i okolice”  tego autora, dotyka problemu wyboru, przed którym coraz częściej stają młodzi ludzie. Wyboru między marzeniami a kompromisem, który wymusza rzeczywistość.

Scena Przodownik zaprasza na   „Coming Out „ w sobotę  a w niedziele na sztukę  „Gogol” obydwa spektakle zobaczymy o  godzinie 19:00

Wyprawa w świat brutalnej liryki i przeklętej miłości. Trzy monologi zranionych kobiet – młodej, dojrzałej, przejrzałej – przepełniają uczucia mocne, drapieżne, jednoznaczne. Ich dramaturgia jest prosta: błysk, potem upadek w ciemność, a wreszcie rozpamiętywanie. Ale przeżyć to i wyznać, co się przeżyło – o, to już nie jest proste.

Sztuka dowodzi twierdzenia: „Prawdziwa miłość jest w gruncie rzeczy nieosiągalna”. A może tylko: „prawdziwa wzajemność”? Bo miłość trwa po swym zgonie i zmienia się w coś innego. W co? O tym właśnie mówi Coming out.

Gogol – tego śnieżnego poranka Rene postanowił, że przed pójściem do biura zajrzy,
choć nadkładając drogi, do krawca Jacquesa. Nie może już dłużej sam cerować swojego płaszcza, znoszonego do ostatniej niteczki. Ta wizyta zmieni bieg jego życia. Jednak nie sprawi tego świetliste spojrzenie córki krawca, młodziutkiej Pierrette… powód jego cierpienia jest dużo bardziej błahy niż to… przynajmniej według wszystkich tych, którzy go otaczają.

Spektakl Płaszcz w reżyserii Marcela Marceau, którego premiera odbyła się w 1951 roku, przeszedł do historii jako jeden z najważniejszych mimodramów zbiorowych.
Od tego czasu przedstawienie, wznawiane wielokrotnie zawsze wystawiane było niemal w nie zmienionej formie. Trudno było więc oprzeć się wrażeniu,że spektakl stał się w dużym stopniu sztuką muzealną.

Propozycje kulturalne radia hobby

Teatr Współczesny w nadchodzący weekend zaprasza na swoje spektakle . I tak będziemy mogli zobaczyć w sobotę i niedziele spektakl „Taniec albatrosa ” o godzinie 19.00 a w Scenie w Baraku także o godzinie 19:00 zobaczymy „Mimo wszystko”

Gérald Sibleyras, (autor „Napisu”, który to spektakl był grany w naszym teatrze przez dziewięć lat) niestrudzony tropiciel zagubienia współczesnego inteligenta w świecie haseł poprawności politycznej, mód i przepisów na życie, oferowanych przez kolorowe pisemka, tym razem spotyka nas z uciekającymi przed kryzysem dojrzałego wieku pięćdziesięciolatkami. Zoolog, zajmujący się gatunkami na wymarciu, z o trzydzieści lat młodszą narzeczoną, jego siostra rozwodząca się z powodu zdrady męża i ich przyjaciel, żyjący w związku platonicznym, a do tego zagubiona w tym wszystkim dwudziestolatka, stają się bohaterami niezwykłego, pełnego komplikacji i perypetii weekendu.  Choć bohaterowie wydają się nam zabawni, to – jak to bywa u tego autora – jakoś dziwnie znajomi.

„Mimo wszystko” – to była dewiza życiowa francuskiej aktorki, Sary Bernhardt, legendy teatru z przełomu XIX i XX wieku, gwiazdy o randze światowej, zwanej przez wielbicieli „boską”. Kanadyjski dramaturg przedstawił wielką aktorkę u schyłku życia; z pomocą zaufanego sekretarza spisuje ona, uzupełnia i koryguje wspomnienia, przeprowadzając swego rodzaju rachunek sumienia. A ponieważ osobowość miała niezwykłą, a życie burzliwe i nadzwyczaj barwne…

 

Propozycje kulturalne radia hobby

Teatr Muzyczny Roma przeniesie Was w ten weekend ponownie  do pięknych słonecznych miejsc a to wszystko podczas spektaklu Mamma Mia .

W sobotę ten spektakl zobaczymy o godzinie 15:00 i 19:00 a w niedziele w godzinach 13:00 i 17:00

MAMMA MIA! to komedia romantyczna, w której skonfrontowane są marzenia i ambicje dziewczyny z lat 70. i z lat 90. Tutaj są to matka i córka. Dzięki magicznym opowieściom zawartym w piosenkach grupy ABBA, poznajemy Donnę, zadziorną, niezależną samotną matkę, której do szczęścia nie jest potrzebny mężczyzna. Ale poznajemy także jej 20-letnią córkę, Sophie, której – przeciwnie – marzy się rodzina, dzieci i wspaniałe wesele. Chciałby tylko, żeby to jej ojciec poprowadził ją do ślubu, zaś kandydatów na jej ojca jest… trzech. Akcja musicalu rozgrywa się w ciągu ostatnich godzin poprzedzających wesele – dziewczyna musi przeprowadzić „dochodzenie” i rozpoznać swojego ojca. A może jednak niekoniecznie?

Słońce, morze i seks – oraz miłosne podchody – składają się na opowieść o kobiecie, która chciała mieć wszystko i dziewczynie, która chce żyć „długo i szczęśliwie”. I jak to w romansach bywa nikt się nie przejmuje, czego naprawdę chcą mężczyźni…

Propozycje kulturalne radia hobby

Kino Atlantic  zaprosi w ten weekend wszystkich kinomanów na filmy gdzie zobaczymy m.in. w sobotę i w niedzielę :

Sobota

La La Land Oscary 2017
12:40 14:00 15:10 16:00 17:40 18:50 20:10 21:10 22:30
Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej Premiera
 11:00 11:40 13:20 15:40 16:30 18:00 20:20 21:00 22:30
Amerykańska sielanka Premiera
 13:50
Jackie Przedpremiera
18:30
Powidoki
 11:50
Sing 2D dubbing
 10:30
Repertuar na niedziele :
La La Land Oscary 2017
 12:00 14:30 15:30 17:00 18:00 19:30 20:30
Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej Premiera
 10:30 11:20 12:50 13:40 15:10 16:00 17:30 18:20 19:50 20:40
Amerykańska sielanka Premiera
13:20
Powidoki
 11:20
Sing 2D dubbing
 09:50

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.