Bramy Światłości – wywiad z Mają Lidią Kossakowską

Bramy Światłości – wywiad z Mają Lidią Kossakowską

Maja Lidia Kossakowska  jest jednym z mocniejszych kobiecych nazwisk w polskiej fantastyce. Jest znana także jako autorka sagi o aniołach . Po „Siewcy Wiatru” czy „Zbieraczu Burz”.Przyszedł czas na kontynuację . Właśnie  ukazała się najnowsza z nich, “Bramy światłości”.  Daimon Frey, który to przed wiekami został Abbadonem, Niszczycielem Światów powraca.
W rozmowie z nami Maja Lidia Kossakowska opowiedziała nam o swoich planach pisarskich , czego możemy spodziewać w II tomie Bram Światłości oraz o 20 leciu pracy pisarskiej .
Bramy ŚwiatłościBramy Światłości

Maja Lidia Kossakowska od dzieciństwa marzyła, że kiedyś zostanie reżyserem. Równie silnie pragnęła zostać lalkarzem, rzeźbiarzem i archeologiem. Zwiedzanie uroczych, starych miasteczek (z częstymi postojami w małych, tradycyjnych knajpkach), patrzenie na morze, spacery plażą, malowanie obrazów, szycie lalek i grzebanie w starociach, to jej ulubiony sposób spędzania wolnego czasu do dziś.

Wrażliwość pisarki ukształtowała się podczas nauki w liceum plastycznym, w trakcie studiów archeologicznych i nade wszystko dzięki lekturom. Bo dom Kossakowskich był zawsze pełen książek i bez czytania nikt z rodu nie mogłaby się obejść.

Archeologia nauczyła ją odkrywać i odtwarzać światy, rozbudowała wyobraźnię, nauczyła myślenia fabularnego, które umiejętnie wykorzystała realizując dokumentalne programy telewizyjne i podejmując pierwsze próby literackie.

Kossakowska nie zapomni dnia, w którym po raz pierwszy ujrzała swój tekst w druku. Tego się nie da z niczym porównać. To uzależnia i determinuje plany. Dzisiaj w jej życiu dominuje literatura, która z pasji przerodziła się w sposób na życie i pracę.

Autorka książek lubi w swoich powieściach eksperymentować ze stylem i gatunkami. Zawsze jednak przywiązuje uwagę do szczegółów – starannie rozpisuje poszczególne rozdziały i sceny, jest do bólu dokładna i konsekwentna w swoich postanowieniach.

Pisarka chętnie ucieka od miasta i pracy. Ma nieduży letni domek, w którym czuje się naprawdę u siebie i na właściwym miejscu.

(źródło: fabrykaslow.com.pl)

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z autorką

Część I

Część II
Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.