„Płyń” Romy Gąsiorowskiej

„Płyń” Romy Gąsiorowskiej

Dokąd dopłyną Roma Gąsiorowska, Piotr Rogucki, Agata Kulesza, Irena Melcer, Matylda Damięcka i Tomasz Schuchardt? Dowiecie się już 26 lutego.

"Płyń" Romy Gąsiorowskiej  "Płyń" Romy Gąsiorowskiej "Płyń" Romy Gąsiorowskiej

Koncert, spektakl i teledysk w jednym, spotkanie artystów z różnych dziedzin sztuki, otwarta forma oraz wybuchowa mieszanka temperamentów, osobowości i form artystycznych. Projekt „Płyń”, stworzony na podstawie tekstu i muzyki "Płyń" Romy Gąsiorowskiej „J.P. Śliwa” Piotra Roguckiego oraz w reżyserii Romy Gąsiorowskiej będzie można zobaczyć już 26.02 i 27.02 w Klubie Stodoła.

„Płyń” Romy Gąsiorowskiej

Projekt „Płyń” jest formą sceniczną z muzyką na żywo, łączy w sobie różne dziedziny sztuki (teatr, muzyka, video-art, kolaż, film i performans). Materiały wideo połączone zostały tu z elementami dramaturgicznymi i treściami znanymi z mediów społecznościowych.

W niecodziennym projekcie spotkali się artyści reprezentujący różne dziedziny sztuki, którzy mają nieograniczoną swobodę wyrazu – wszyscy są jego pełnoprawnymi współtwórcami. Całość powstała na podstawie tekstu i muzyki z albumu ,,J.P. Śliwa” Piotra Roguckiego. „Płyń” to pierwsza produkcja W-arte! Open Art Space – artystyczno-edukacyjnego projektu Romy Gąsiorowskiej.

„Płyń” to także otwarty dialog z publicznością nad zmieniającą się rolą artysty we współczesnym świecie, komentujący aktualne tematy poruszane przez media. Główny bohater, Jan Paweł Śliwa żyje w przeświadczeniu, że ma dokonać rzeczy wielkich. Bezskutecznie próbuje zaistnieć w świadomości tłumu, szuka swojego powołania i sposobu na wyrażenie siebie poprzez sztukę.

– Chcemy z Piotrem Roguckim obnażyć model autorytarnego artysty, reżysera czy inscenizatora. Zaproponowałam twórcom wolność – artyści, którzy współpracują z nami, wkładają swoje autorskie pomysły.

To artystyczna kombinacja, m.in. video-art, gdzie Agata Kulesza sama wyreżyserowała monologi matki czy  teledyski autorstwa Michała Bojara, które są wariacją na temat współczesnej kondycji artysty w dobie Internetu. Przeplatamy to trashowymi filmami wideo w rożnych konwencjach właściwych Internetowi.  Nazwaliśmy to dzieło koncertem/spektaklem/teledyskiem, ponieważ projekt daleki  jest od samej formy koncertowej, natomiast nie jest to także inscenizacja tekstu – podsumowuje Gąsiorowska.

„PŁYŃ” – koncert/spektakl/teledysk
26 i 27 lutego 2017 / Klub Stodoła, godz. 20:30
Bilety dostępne na: ebilet.pl i stodola.pl

Reżyseria: Roma Gąsiorowska, Pia Partum, Wojtek Urbański. Obsada: Tomasz Schuchardt, Piotr Rogucki, Matylda Damięcka, Irena Melcer oraz Agata Kulesza na video-art, a także zespół muzyków. Scenariusz i teksty: Piotr Rogucki. Scenografia: Roma Gąsiorowska, Michał Bojara, Tomasz Sierotko. Kostiumy: Flora Kamusińska, Roma Gąsiorowska, Paulina Ptasznik. Światło: Tomasz Sierotko.
Więcej informacji: facebook.com/events/1829751130634629/www.w-arte.pl

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.