Ravtattoo – perfekcyjny i modny tatuaż

Ravtattoo – perfekcyjny i modny tatuaż

Ravtattoo - perfekcyjny i modny tatuażRavtattoo - perfekcyjny i modny tatuaż

Młodzi ludzie postrzegają tatuaż bardziej jako sztukę czy też formę „wykrzyczenia” i dowartościowania się. O tym nie tylko w naszym wywiadzie z właścicielem salonu Ravtattoo z Legionowa.

O tatuażach , modzie na nie i nie tylko rozmawialiśmy z Rafałem Bąkiem z Salonu tatuażu Ravtattoo z Legionowa. Który opowiedział nam o swojej pracy , o wzorach które są modne i o tym jak dbać o tatuaż. Rafał jest człowiekiem o wielu pasjach z naszej rozmowy dowiecie się także o książce „Ab Ovo” czy też o złomotyce artystycznej.

Ravtattoo jest studiem z bogatym doświadczeniem. Posiada wiele wzorów i katalogów, przygotowuje również projekty na życzenie klienta. W studiu Ravtattoo wykonamy każdy rodzaj tatuażu, a także poprawki i zakrywanie wzorów. Studio to gwarancja higieny i czystości.

Ravtattoo – perfekcyjny i modny tatuaż – historia

Pierwotnym znaczeniem tatuażu były obrzędy rytualne. W wielu kulturach mogli sobie pozwolić nań jedynie nieliczni – najczęściej plemienni wojowie. Tego typu ozdoby wojowników były szczególnie rozpowszechnione w kulturach polinezyjskich, gdzie do wykonania tatuażu uprawniało dopiero zabicie wroga i zdobycie jego (wytatuowanej) głowy. Samo słowo „tatuaż” wywodzi się właśnie od samoańskiego tatau, zapisanego przez XVIII w. podróżników. Najbardziej znane są maoryskie tatuaże twarzy, zwane moko.

Tatuaż był z pewnością znany z zamierzchłej starożytności, bowiem w Biblii w Księdze Kapłańskiej 19,28 znajduje się zakaz tatuowania ciała. O tatuażach wśród starożytnych plemion Brytanii pisał Pomponiusz Mela, podając, że tatuowali sobie skórę kolorem niebieskim. Trakowie tatuowali dzieci z szanowanych rodzin, natomiast u Getów tatuowano niewolników. U Rzymian tatuaże nanoszono skazańcom na twarz lub inną część ciała

Średniowieczny autor muzułmański, Ahmad ibn Fadlan opisał tatuaże wikińskie. Przez kolejne wieki w Europie i Ameryce tatuaż uważany był za tabu dozwolone jedynie w subkulturze więziennej oraz światku przestępczym. Zwyczaje te znalazły poparcie w odniesieniu do wschodnich tradycji, w których tatuaż świadczył o klasyfikacji w hierarchii mafii (zobacz Yakuza, Triada).

(źródło:wikipedia.org)

Ravtattoo – perfekcyjny i modny tatuaż – rozmowa

http://www.ravtattoo.com/

https://www.facebook.com/Studio-Tatua%C5%BCu-ravtattoo-110276069039894/

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *