Propozycje kulturalne – Radia Hobby

Propozycje kulturalne – Radia Hobby

Pierwszy weekend lutego  przed nami i kolejne  nasze propozycje kulturalne wyglądaj tak :

Propozycje kulturalne – Teatry

Propozycje kulturalne radia hobby

 

Teatr Polski zaprosi w sobotę o godzinie 19.30 na spektakl „Dożywocie” w reżyserii Filpa Bajona w spektaklu zobaczymy mi.n: Piotra Cyrwusa, Martę Kurzak .

„Dożywocie” to jedna z trzech najlepszych komedii Fredry, ukazująca świat kapitału i kapitalistów.

Jej głównymi bohaterami są ofiary wszechwładzy pieniądza: lichwiarz Łatka, nicpoń i hulaka Leon Birbancki oraz podupadający finansowo ziemianin Orgon. Motyw dożywocia, czyli stałych procentów od zdeponowanego majątku, stał się znakomitym kluczem do podwójnej intrygi – rzec można miłosnej i finansowej.

Łatka, wszedłszy w posiadanie dożywocia Birbanckiego, staje się jego tajemniczym aniołem stróżem. Wiedząc, że śmierć podopiecznego pozbawiłaby go zysków, nie szczędzi zabiegów by uchronić swoją żywą lokatę przed zgubnymi skutkami hulaszczego życia. Jednocześnie widząc marność swych starań, próbuje zbyć dożywocie innemu lichwiarzowi – Twardoszowi, któremu zachwala zdrowie i kondycję Birbanckiego niczym najlepszy produkt bankowy gwarantujący długofalowe, pokaźne zyski.

Równolegle ze sprawami biznesowymi Łatka prowadzi swoje sprawy uczuciowe. Planuje rozkochać w sobie i skłonić do małżeństwa Rózię – córkę Orgona. Sądzi, że dziewczyna, rozumiejąc zasady, które rządzą światem, pójdzie za niego, by ratować tonącego w długach ojca.

Ostatecznie żadna z inwestycji Łatki nie przynosi oczekiwanego zwrotu.

Też w sobotę o godzinie 20:00 w Scenie Kameralnej zobaczymy :GOŚCIE W POLSKIM: Klancyk. Wokół rysunków Mrożka

KARNAWAŁ Z MROŻKIEM:
Teatr Improwizowany Klancyk: Wokół rysunków Mrożka

Sławomir Mrożek, dramatopisarz, prozaik, autor kilku szkolnych lektur i wielu błyskotliwych rysunków. I właśnie ten ostatni aspekt działalności Mrożka stanie się inspiracją do naszego całkowicie improwizowanego spektaklu. Zapraszamy na przedstawienie, które rozpocznie się tam, gdzie kończy się żart rysunkowy i zaczyna scena słowna. Teatr Polski, który przygotował cały Karnawał z Mrożkiem, wybierze dla nas rysunki, których my wcześniej nie poznamy. Słowem, będziemy zaskoczeni, tak samo jak publiczność, przebiegiem całego wieczoru. Co wyjdzie z naszych głów dzięki inspiracjom rysunkowym? Nie wiadomo, trzeba przyjść i zobaczyć samemu.
KLANCYK

Propozycje kulturalne radia hobby

Teatr Dramatyczny ma w ten lutowy  weekend dla Was aż 2 spektakle i tak :

 

Scena na Woli im. T. Łomnickiego w sobotę o 19:00 a w niedziele o godzinie 17:00 zobaczymy spektakl „Harper” mi.n z Agnieszką Warchulską i Adamem Ferency.

Czasami trzeba po prostu wstać i wyjść zostawiając wszystko za sobą. Czasem czujemy, że nie można dłużej zwlekać ze zmianą, bo zastygniemy jak muzealny eksponat. W takiej sytuacji jest właśnie bohaterka sztuki. Wiadomość o nieuchronnie zbliżającej się śmierci ojca, powoduje, że Harper postanawia spotkać się z nim po raz ostatni. Rzuca pracę,  a córce i mężowi nawet nie mówi o wyjeździe. Podróż okazuje się przygodą życia, która zmusi bohaterkę do zadania sobie pytań o najważniejsze sprawy – miłość, lojalność wobec najbliższych i własne miejsce w świecie.

Sztuka Simona Stephensa, autora między innymi „Dziwnego przypadku psa nocną porą” bez cienia dydaktyzmu mówi o sile duchowego przebudzenia i niezgodzie na powszechną desperację.

 

Scena Przodownik  zaprasza w sobotę i niedziele o godzinie 19 :00 na „ Bent”

Berlin lat trzydziestych. Dancingi, kabarety i kluby dla gejów mają się świetnie. Do władzy dochodzą faszyści, ale nikt jeszcze nie wie, co to oznacza.  Nie interesuje to głównego bohatera sztuki Martina Shermana. Max żyje z dnia na dzień w wynajmowanych mieszkaniach, między pijaństwem, przygodnym sexem a kombinowaniem pieniędzy. Wydarzenia pewnej nocy wywrócą jego świat do góry nogami.

Sztuka mówi o prześladowaniu homoseksualistów w faszystowskich Niemczech. To  nieznany wciąż temat, przysłonięty innymi historiami. Dyskryminacja różowych trójkątów była przez lata tematem tabu, a wielu gejów po wojnie trafiło do więzienia. „Bent” to opowieść o człowieku, który boi się kochać.’- mówi reżyserka Natalie Ringler

Propozycje kulturalne radia hobby

Teatr Współczesny w nadchodzący weekend zaprasza na swoje spektakle . I tak będziemy mogli zobaczyć w sobotę i niedziele spektakl „Lepiej już było  ” o godzinie 19.15 a w Scenie w Baraku w sobote o godzinie 19:00 zobaczymy „Bucharest Calling”

Esmeralda Quipp była aktorka szekspirowska na emeryturze, bardzo skromnej emeryturze, nie dość, że traci ukochanego kota, to również dach nad głową. Jako osoba niekonwencjonalna i bardzo zdesperowana usiłuje w niebanalny sposób rozwiązać swoje problemy.

W staraniach o przetrwanie uroczej starszej pani bardzo się przydają  aktorskie umiejętności, poczucie humoru, optymizm i empatia. Śledzimy jej zabiegi – rodem z komedii gangsterskich –  z podziwem i rozbawieniem, co nie przeszkadza nam zadumać się nad smutnym losem wielu samotnych, niedofinansowanych, ale mniej sprytnych życiowo emerytek.
W roli Esmeraldy Quipp – Marta Lipińska.

W Bukareszcie panuje upał. Jest duszno, gorąco. Noc trwa długo, dzień krótko. Wszyscy znają wszystkich. No prawie. Możliwości są ograniczone. Pragnienia – nieskończone. Bieg wydarzeń wyznacza przypadek. A może nie ma przypadków? Prywatne utopie, popkultura i głośna muzyka nakręcają mocniej niż używki. Wydaje się, że życie jest gdzie indziej. A przecież jest tutaj. Zawsze tutaj. #drugaszansa

„Bucharest Calling” to portret pokolenia, które się nie załapało. Bo w rzeczywistości potransformacyjnej marzenia nie spełniają się bardziej.

 

 

Propozycje kulturalne radia hobby

Teatr Muzyczny Roma przeniesie Was w ten weekend ponownie  do pięknych słonecznych miejsc a to wszystko podczas spektaklu Mamma Mia .

W sobotę ten spektakl zobaczymy o godzinie 15:00 i 19:00 a w niedziele w godzinach 13:00 i 17:00

MAMMA MIA! to komedia romantyczna, w której skonfrontowane są marzenia i ambicje dziewczyny z lat 70. i z lat 90. Tutaj są to matka i córka. Dzięki magicznym opowieściom zawartym w piosenkach grupy ABBA, poznajemy Donnę, zadziorną, niezależną samotną matkę, której do szczęścia nie jest potrzebny mężczyzna. Ale poznajemy także jej 20-letnią córkę, Sophie, której – przeciwnie – marzy się rodzina, dzieci i wspaniałe wesele. Chciałby tylko, żeby to jej ojciec poprowadził ją do ślubu, zaś kandydatów na jej ojca jest… trzech. Akcja musicalu rozgrywa się w ciągu ostatnich godzin poprzedzających wesele – dziewczyna musi przeprowadzić „dochodzenie” i rozpoznać swojego ojca. A może jednak niekoniecznie?

Słońce, morze i seks – oraz miłosne podchody – składają się na opowieść o kobiecie, która chciała mieć wszystko i dziewczynie, która chce żyć „długo i szczęśliwie”. I jak to w romansach bywa nikt się nie przejmuje, czego naprawdę chcą mężczyźni…

propozycje kulturalne

Teatr Nowy zaprosi Was w ten weekend w sobotę i niedziele o godzinie 18:00 na spektakl  „Koniec” w ktorym wystąpią mi.n : Magdalena Cielecka, Ewa Dałkowska, Wojciech Kalarus, Maja Ostaszewska

 

Na podstawie „Elizabeth Costello” Johna Maxwella Coetzee, „Procesu” i „Myśliwego Grakchusa” Franza Kafki oraz „Nickel Stuff” Bernarda-Marie Koltèsa.

Spektakl Krzysztofa Warlikowskiego korzysta z trzech tekstów: niezrealizowanego scenariusza filmowego Bernarda-Marie Koltèsa „Nickel Stuff”, „Procesu” Franza Kafki oraz fragmentów powieści J.M. Coetzeego „Elizabeth Costello”. Bohaterowie docierają w nich do sytuacji granicznej, stają przed bramą: prawa, życia, śmierci. Chcą zobaczyć, co jest po drugiej stronie, przejść tam, przedostać się. Stajemy przed tajemnicą. Umiemy wyobrazić ją sobie tylko naszą miarą, chcemy zamknąć ją w dostępnym nam języku, znanych doświadczeniach cielesności. Z tego choćby powodu jesteśmy skazani na klęskę. Zaufajmy Orsonowi Wellesowi, który zmierzył się z „Procesem”, z historią o człowieku przychodzącym do bramy prawa:

„Prawdziwej tajemnicy nie da się zgłębić i nic nie jest w niej ukryte. Nie ma nic do wyjaśnienia… Powiedziano, że logika tej historii jest logiką snu. Czujesz się zagubiony w labiryncie? Nie szukaj wyjścia. Nie zdołasz go znaleźć… Wyjście nie istnieje.”
Gdzie wyjście nie istnieje, trzeba przejść przez teatr.

 

 

 

Propozycje kulturalne radia hobby

 

Kino Atlantic  zaprosi w ten weekend wszystkich kinomanów na filmy gdzie zobaczymy m.in. w sobotę i w niedzielę :

Sobota

Jackie Premiera
11:30 16:50 21:00
Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej
10:40 13:00 14:30 15:20 17:40 18:50 20:00 22:10
La La Land
12:40 13:30 15:10 16:00 17:40 18:30 20:10 21:10 22:30
Był sobie pies 2D dubbing Przedpremiera
12:20
Balerina 2D dubbing
10:50
Powidoki
10:20
Niedziela
5 LUT 2017 (niedziela)
Jackie Premiera
13:10 16:20 20:30
Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej
10:50 14:00 15:10 17:30 18:20 19:50
La La Land
10:30 12:00 13:00 14:30 15:30 17:00 18:00 19:30 20:40
LEGO® BATMAN: FILM 2D dubbing Przedpremiera
12:10
Balerina 2D dubbing
10:10
Powidoki
10:10
Jak wiec widać weekend zapowiada się naprawdę kulturalnie fantastycznie
Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.