Białołęcki Ośrodek Kultury w Hobby

Białołęcki Ośrodek Kultury w Hobby

Białołęcki Ośrodek Kultury w Hobby

W piątek 3 lutego w naszym studiu pojawiła się Aneta Muczyń z Białołeckiego Ośrodka Kultury gdzie rozmawialiśmy o propozycjach kulturalnych , o festiwalu „Garderoba” ale i nie tylko . Zapraszamy do wysłuchania naszego wywiadu z Anetą .

Białołęcki Ośrodek Kultury – info

Jaki jest Białołęcki Ośrodek Kultury? Otwarty na inicjatywy oddolne. Różnorodny. Nie zamykający się na jedną dziedzinę sztuki. Uruchomiliśmy pierwsze, nowoczesne kino na Białołęce, skupiamy grupy teatralne, zainaugurowaliśmy scenę impresaryjną, organizujemy koncerty.

Ważnym elementem naszej działalności są działania społeczne. Z powodzeniem realizujemy je w „3 pokojach z kuchnią”, miejscu aktywności lokalnej, prężnie rozwijającym się przy ul. Głębockiej 84. Dzięki niemu pokazujemy, że ośrodek kultury może działać również inaczej: oparty o pomysły i wydarzenia organizowane przez samych mieszkańców dzielnicy. W trakcie tworzenia się jest również filia ośrodka, we wschodniej części Białołęki.

Otwieramy się także na inne placówki. Mieliśmy okazję współpracować, m.in. Muzeum Woli – oddziałem Muzeum Warszawy, Centrum Nauki Kopernik, z Domem Samotnej Matki, Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Aresztem Śledczym. Nawiązujemy partnerstwa i współpracujemy z organizacjami pozarządowymi. Stowarzyszenie Odblokuj zbudowało dla nas barakowóz, letni mobilny pawilon do działań animacyjnych w Parku Picassa, a wspólnie z artystką Izą Rutkowską zrealizowaliśmy projekt „Spacer w chmurach”. Z animatorami kultury zaprojektowaliśmy Latobok, mobilną stację do gier podwórkowych. Nasze pomysły konsultujemy z mieszkańcami wspólnie z Pracownią Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”.

Lubimy też dobrą architekturę. Nasza siedziba mieści się w budynku należącym według miesięcznika Architektura Murator do 20. najlepszych polskich obiektów zrealizowanych po 1989 roku.
(żrodło: http://bok.warszawa.pl)

http://www.bok.waw.pl/

Białołęcki Ośrodek Kultury – wywiad z Anetą Muczyń

Białołęcki Ośrodek Kultury w Hobby

Część I

Część II

Część III

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.