Smoszewski Festiwal Kultury zaprasza w lutym

Smoszewski Festiwal Kultury zaprasza w lutym

Smoszewski Festiwal Kultury zaprasza w lutym

Naszym gościem była Katarzyna Sienkiewicz która opowiedziała nam o atrakcjach lutowego festiwalu oraz uchyliła rąbka tajemnicy o wydarzeniu marcowym .

Smoszewski festiwal Kultury to cykliczna impreza kulturalna, która odbywa się w każdą drugą sobotę miesiąca. Najbliższa edycja już 11. 02 w tej uroczej miejscowości nad Wisłą.

Tym razem usłyszymy i zobaczymy:

ZAGÓRSKI / KOSTKA / KĄDZIELA TRIO

Dominik Chmurski

„Architektony” Tomasza Olszewskiego

Zespół powstał z inicjatywy Macieja Kądzieli oraz Adama Zagórskiego. Tych dwóch utalentowanych muzyków postanowiło połączyć tak odległe środowiska muzyczne, jakimi są Kopenhaga oraz Groningen. W ten sposób stworzyli bardzo ciekawy program reprezentujący wysoce zaawansowany holenderski hard-bop z lekką nutą Kopenhaskiej awand-garde przez zwariowane i pełne energii kompozycje Macieja.

Artyści są absolwentami Kopenhaskiej Rhytmic Music Conservatory, Prins Claus Conservatoire w Groningen oraz Poznańskiej akademii muzycznej.

Wygrana na „Krokus Jazz Festiwal” w 2015 roku i zdobytym II miejscu w kategorii zespołowej, jak również Grand Prix na „Lotos Jazz Wolności 2016” muzycy odbyli owocna trase po Republice Czeskiej i Polsce. Muzyka Tria „ZKK” spotkała sie tam z ogromnym uznaniem publiczności.

Dominik Chmurski młody i piekielnie zdolny artysta. Jest absolwentem warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w mistrzowskiej klasie skrzypiec prof. Tadeusza Gadziny. Koncertował z wieloma orkiestrami pod batutą takich sław jak Antoni Wit, Tadeusz Wojciechowski czy Łukasz Borowicz.


Poza muzyką klasyczną bierze udział w projektach innych gatunków muzyki w tym klubowej, elektronicznej, rockowej czy chilloutowej. Gra zarówno na skrzypcach klasycznych jak i elektrycznych.

Tym razem festiwalową przestrzeń uświetnią prace Tomasza Olszewskiego „Architektony”. Zobaczymy modele oraz szkice budowli architektonicznych, które mają w sobie pierwiastek akomodacji, zdolność płynnego dostrajania się do potrzeby odbiorców.

11 luty 2017, godz. 18:00

Wstęp na Smoszewski Festiwal Kultury jest wolny! Serdecznie zapraszamy 🙂

Więcej informacji znajdziecie na:  https://www.facebook.com/events/1775466992779380/

Rozmowa z Katarzyną Sienkiewicz

Część I

Część II

Część III

 

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.