Dłużej młody i zdrowy ?

Dłużej młody i zdrowy – jak geny mogą w tym pomóc?

Dłużej młody i zdrowy

Dłużej młody i zdrowy– przywiązujemy coraz większą uwagę do naszego zdrowia i wyglądu. Stosujemy diety, które mają zapewnić piękny i młody wygląd na dłużej. Czy jednak poza zewnętrznymi działaniami jest jeszcze jakiś sposób, by spowolnić proces starzenia i zwiększyć swoją pewność siebie? Podpowiedzi warto szukać w naszych genach!

Skóra z wiekiem traci swoją jędrność i witalność. Nieustannie jednak szukamy sposobu, by zatrzymać ten proces. Sięgamy po drogie kremy, zmieniamy swoje przyzwyczajenia żywieniowe, a czasem nawet rezygnujemy z naszych ulubionych słabostek. Jak mówi dr inż. Tomasz Czernecki, dietetyk genetyczny – najlepszym źródłem informacji – jesteśmy my sami. – To nasze predyspozycje genetyczne powinny być wskazówką jak dbać o zdrowie oraz jakie sposoby na zachowanie młodego wyglądu w naszym wypadku przyniosą najlepsze efekty. Wynik badania DNA, który otrzymamy będzie stanowił podstawę do wprowadzenia ewentualnych zmian w dotychczasowym trybie życia – wyjaśnia.

Dłużej młody i zdrowy – porady eksperta

Chcesz być szczupła

Odpowiednio dobrany plan żywieniowy to pierwszy krok do zachowania młodego wyglądu i zdrowia. Włączenie do diety produktów zawierających odpowiednią do naszych uwarunkowań genetycznych dawkę witamin i składników mineralnych to rozwiązanie, które przyniesie same korzyści dla organizmu. – W naszych genach zapisana jest informacja o przyswajalności witamin. Wyniki badań wskażą nam, które produkty są dla nas ich najlepszym źródłem. Chcąc uzyskać wiarygodne informacje na temat naszego stanu zdrowia, jak i indywidualnych predyspozycji, warto wykonać testy genetyczne – mówi dr inż. Tomasz Czernecki, dietetyk genetyczny

Nienaganny wygląd zewnętrzny to oznaka witalności, ale również powód do większej pewności siebie. Jeśli obserwujemy u swoich najbliższych pierwsze oznaki utraty włosów, zaczynamy obawiać się i o swoją przyszłość. W porę zdiagnozowany problem
z łysieniem androgennym może być procesem łatwym do zatrzymania. Preparaty dostępne na rynku nie powodują odrastania włosów, pozwalają jednak na zatrzymanie lub spowolnienie procesu wypadania włosów – dlatego tak ważna jest jak najszybsza diagnoza. – Dziś wystarczy spojrzeć w geny, by sprawdzić jakie kroki warto podjąć, by ustrzec się np. przed łysieniem – jaką suplementacje wybrać oraz jak zmodyfikować swoją dietę – mówi dr inż. Tomasz Czernecki, dietetyk genetyczny.

http://vitagenum.pl/

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *