Scream – czyli Histereza

Scream – czyli Histereza

Scream - czyli Histereza

Naszymi gośćmi byli członkowie zespołu Scream którzy opowiedzieli nam o swoim debiucie płytowym ale i nie tylko zapraszamy do wysłuchania naszej rozmowy .

Zaczęło się … „od poczatku”, powstało z … pasji tworzenia i grania. Był rok 2010 kiedy do życia został powołany Scream, efekt wspólnej fascynacji muzyką, kilku wariatów, bawiących się razem i osobno, dźwiękami w różnych konstelacjach. U zarania zespół tworzyli –  Paweł Krzysztoporski- vokal, gitara , Michał Kalita- gitara solowa, Sebastian Dusza – perkusja, Tomek Dudzic – bas oraz Syla – backvocal.

Grupa przyjaciół, pasjonatów dla których wspólne granie jest sposobem, tak na wyrażenie siebie samych jak również na opisanie widzianego swoimi oczami świata – zarówno w autorskich tekstach jak i za pomocą dźwięków. W czerwcu 2010 odbył się premierowy koncert band-u, bardzo dobrze przyjęty przez lokalną społeczność rockandrollową, co dało siłę i wiarę, że obrany kierunek jest właściwy.

W lipcu tegoż roku utwór ten został laureatem jednej z najważniejszych imprez muzycznych regionu, zajmując 3 miejsce w Muzycznych Kazikach 2011 w kategorii – przebój, a sam zespół został laureatem 1 miejsca w kategorii – zespół. Ten sukces sprowokował decyzję o nagraniu do utworu teledysku. We współpracy z BlueOne powstał on w listopadzie 2011, a w lutym 2012 miał swoją oficjalną premierę w dobrze znanym fanom rock-a radomskim klubie Break 147. W grudniu 2012 odbyła się premiera drugiego singla zespołu pod tytułem „Anioły”.  Zimą 2014 roku miała miejsce premiera kolejnego singla „Słowa”. Nagranie tym razem zostało zrealizowane w BasStudio pod czujnym uchem Marcina Limka.  We współpracy z nieocenioną ekipą BlueOne powstał do utworu klip. Zdjęcia były kręcone w słynny Studio Sensi. W marcu 2015 roku zespół opuściła Syla. W tym samym okresie do band-u dołączył Rafał Kwiecień.

Polecamy Wam płytę zespołu i na pewno pojawią się jeszcze u nas w studiu.

Scream – czyli Histereza

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.