Co przeczytać? antologia fantastyki „Przedmurze”

Co przeczytać? antologia fantastyki „Przedmurze”

Jak co weekend najlepsze książki omawiane są specjalnie dla Was przez zespół badawczy Książki pod Lupą. Słuchajcie w sobotę o 10:20 i niedzielę o 11:20 w audycji Co Przeczytać? antologia fantastyki „Przedmurze”. To gratka dla miłośników fantastyki.

co przeczytać? antologia

Gościem audycji „Książki pod lupą” jest Maciej Parowski, „papież polskiej fantastyki”, krytyk i redaktor fantastyki naukowej, wieloletni redaktor czasopisma „Nowa Fantastyka”. Tematem rozmowy jest antologia tekstów fantastycznych „”Przedmurze”, poruszająca, pod przykrywką science fiction, istotne problemy współczesności.

Właśnie ukazała się naszym nakładem książka wyjątkowa. Antologia opowiadań napisanych przez znakomitych polskich autorów specjalnie do tego zbioru. Rzadko trafia się antologia z taką liczbą dobrych tekstów, wyrównanych, a jednocześnie rozmaitych.

Przedmurze powstawało przez dwa lata, ale udało się stworzyć zbiór naprawdę ciekawy. Pokazujący, że polscy fantaści wciąż żywo reagują na otaczającą nas rzeczywistość.

Znajdziecie tu opowiadania Macieja Parowskiego, Marka Oramusa, Mirosława Piotra Jabłońskiego, Zbigniewa Wojnarowskiego, Krzysztofa Kochańskiego, Wojciecha Szydy, Jacka Soboty, Michała Protasiuka, Pawła Ciećwierza, Cezarego Zbierzchowskiego, Pawła Majki, Grzegorza Janusza, Eugeniusza Dębskiego, Piotra Goćka. Będzie nawet komiks, Tomasza Niewiadomskiego.

COVER-antologia-FRONT-01

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.