Audycja Leśna działki leśne w Legionowie

Audycja Leśna działki leśne w Legionowie

Co z tymi działkami? Pytają wszyscy, którzy wiedzą o co chodzi bądź mieszkają w pobliżu. Całkiem spory zalesiony obszar. Jak zauważył nadleśniczy Stefan traczyk na swoim profilu facebookowym, to najlepsze co mamy w walce ze smogiem:

„Udostępniony w poprzednim poście artykuł z Miejscowej, dotyczy tych dwóch leśnych działek (nr 2/20 i 2/21) zaznaczonych żółtą obwódką.
Oczywiście w artykule ktoś zapominał dopisać, że chodzi o przejęcie przez władze Legionowa nie jednej tylko dwóch działek 🙂 i to niebagatelnej powierzchni prawie trzech hektarów – dokładnie 27 800 metrów kwadratowych! Również ktoś zapomniał dopisać, że zgodnie dawnym planem zagospodarowania przestrzennego, działki te po przejęciu można było by przeznaczyć pod zabudowę mieszkaniową i centrum usługowe :-0 Na ostatniej Sesji Rady Miasta wiele się mówiło o smogu, ale jednocześnie zapomniano dodać, jak ważną rolę odgrywają lasy w ograniczaniu niskich zanieczyszczeń, które są główną przyczyną smogów w miastach. Patrząc na ta całą sprawę próby przejęcia działek leśnych, oraz na mapkę zamieszczoną poniżej, można odnieść wrażenie, że ktoś chce doprowadzić do stanu, aby wszystkie te działki były zaznaczone na czerwono!
Czyżby to LEGIONOWSKI SMOG ” (cytat z profilu facebookowego Stefana Traczyka)

Posłuchajcie rozmowy na ten temat ze Stefanem Traczykiem, zarejestrowanej w Nadleśnictwie Jabłonna.

los leśnych działek w Legionowie cz1

los leśnych działek w Legionowie cz2

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *