Lisa do zadań specjalnych

Lisa do zadań specjalnych

Lisa do zadań specjalnych

Naszym gościem była niezwykła kobieta czyli Lisa Amonte kaskaderka którą mogliście zobaczyć w wielu polskich a także niemieckich produkcjach filmowych. W rozmowie z nami opowiedziała nam o pasji do motoryzacji jak zaczęła się jej przygoda z kaskaderką ale i nie tylko posłuchajcie naszego wywiadu .
Zawód  kaskadera obrósł legendą. Sami kaskaderzy mówią, że głupich w tej profesji nie widać, bo ich praca bardzo szybko weryfikuje człowieka. Muszą umieć oszacować ryzyko, na planie filmowym biorą odpowiedzialność nie tylko za siebie.
Kaskader – osoba zawodowo wykonująca jako dubler w filmach lub przedstawieniach teatralnych niebezpieczne sceny takie jak: wypadki samochodowe, sceny walki, upadki z dużych wysokości, palenie, ewolucje konne itp.

Kaskader może w pewnych sytuacjach wykonywać samodzielne zadania aktorskie, z którymi związane jest ryzyko. Kaskader pracuje pod okiem Koordynatora Kaskaderów. Poza odpowiednią sprawnością i umiejętnościami, których nabywa w trakcie wieloletniego treningu w szkole kaskaderów filmowych, powinien zdobyć odpowiednią liczbę specjalistycznych licencji, które uprawniają do wykonywania poszczególnych efektów.

Decyzje tyczące się stwierdzenia kwalifikacji, do wykonywania zawodu kaskadera wydawał do roku 2004 Przewodniczący Komitetu Kinematografii. Kaskaderem filmowym – koordynatorem mogła zostać osoba, która posiada średnie wykształcenie i minimum 6 lat doświadczenia w pracy jako kaskader filmowy.

 Lisa do zadań specjalnych – wywiad

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *