Co przeczytać? powieść „Trainspotting Zero”

Co przeczytać? powieść „Trainspotting Zero”

03 marca na ekrany polskich kin wejdzie film „T2/ Trainspotting” będący kontynuacją kultowego obrazu Danny’ego Boyle’a sprzed 21 lat. Jeden z najgłośniejszych fimów lat 90. powstał na podstawie powieści Irvina Welsha. Razem z drugą częścią ekranizacji pojawia się w polskich księgarniach kolejna książka autora, opowiadająca o wcześniejszych losach bohaterów „Trainspotting”. Co przeczytać? powieść „Trainspotting Zero”. O tym, dlaczego współczesne dzieło Welsha nie ma szansy na etykietę „kultowego” rozmawiają Marek Ławrynowicz i Michał Dąbrowski. Słuchajcie w sobotę o 10:20 i niedzielę o 11:20 w radiu Hobby!

co przeczytać? powieść "Trainspotting Zero"

Książki Pod Lupą: o „Trainspotting Zero” Irvine Welsh

Bohaterowie „Trainspotting” powracają!

Życie Marka Rentona zdaje się biec zwyczajnym torem: uczelnia, śliczna dziewczyna, a nawet pewien status społeczny. Jednak po śmierci młodszego brata wszystko po kolei mu się rozpada, a on sam zaczyna szwendać się ze starymi kumplami. Sick Boy, Spud Murphy, Tommy Lawrence, Matty Connell oraz Franco Begbie szybko wciągają go w swoje szalone plany.

Irvine Welsh ponownie zabiera nas do Edynburga lat 80., do epoki thatcherowskiej – wysokiego bezrobocia, kiepskich widoków na przyszłość, do czasów, kiedy kasa i dragi były trudne do zdobycia. Stworzona przez niego barwna ekipa miota się pomiędzy kolejnymi mrocznie komicznymi nieszczęściami. Mocna, ujmująca powieść „Trainspotting Zero” − za sprawą pieprznego języka i chropawego humoru − wyśmienicie odtwarza zawrotny zjazd na dno głównych bohaterów. Prequel kultowego bestsellera „Trainspotting” to powieść porywająca, która w ujmujący sposób ukazuje, jak stworzeni przez Welsha barwni szubrawcy zbłądzili po raz pierwszy.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.