Parkuj i jedź inwestycja Gminy Wieliszew

Parkuj i jedź inwestycja Gminy Wieliszew

Parkuj i Jedź juz do oddnia nowe inwestycje w Gminie Wieliszew juz w czerwcu 2018. Chodzi dokładnie o 2 obiekty Parkuj i Jedź. Jeden z nich zostanie wybudowany w Wieliszewie drugi w Michałowie Reginowie. Jak powiedziała nam Pani Magdalena Radzikowska z Referatu Remontów i Inwestycji Gminy Wieliszew inwestycje te są odpowiedzią władz gminy na widoczny wzrost liczby mieszkańców którzy w ostatnich latach osiedlili się na terenie gminy.

Parkuj i jedź
Parkuj i jedź – inwestycja Gminy Wieliszew

 

Parkuj i jedź inwestycja Gminy Wieliszew
Magdalena Radzikowska Referat Remontów i Inwestycji Gminy Wieliszew

Parkuj i jedź – jak działa?

System parkingów „Parkuj i Jedź” (Park & Ride) umożliwia bezpłatne parkowanie pojazdów osobom, które w chwili wyjazdu z parkingu przedstawią ważny:

  • dokument uprawniający do przejazdów środkami lokalnego transportu zbiorowego – bilet, kartę

Parkuj i jedź – w gminie Wieliszew

Obie inwestycje planowane są łącznie na 120 samochodów a dodatkowo znajdą się tam parkingi dla rowerów, zadaszone miejsca dla pieszych oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych. To pierwsze inwestycje tego typu w Gminie Wieliszew, inwestycje bardzo ważne ponieważ otwierają nowe możliwości przed mieszkańcami gminy. Dodatkowo w planach związanych z inwestycjami Parkuj i Jedź jest budowa nowego przystanku kolejowego, roboczo nazwanego Wieliszew Jezioro. Przystanek ten idealnie wplata się w system lokalnej komunikacji pomiędzy ościennymi gminami, Nieporęt i Serock.

Parking a ekologia

Szczególnie ta ostatnia informacja wydaje się mocno interesująca biorąc pod uwagę aspekty smogu i  ekologii. Jest też bezsprzecznie przyszłościowa i zgodna ze światowymi trendami w dziedzinie ograniczenia emisji spalin i rozwoju transportu. Systemy Parkuj i Jedź budowane są przede wszystkim z myślą o ograniczeniu liczby samochodów w centrach miast oraz mają zachęcić do korzystania z transportu publicznego – pociągi, autobusy, tramwaje.

Finansowanie – inwestycja Gminy Wieliszew

Inwestycja finansowana jest z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych w ramach dofinansowania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Z tego programu finansowana jest też budowa ścieżek rowerowych powstających na terenie gminy.

Zapraszamy do wysłuchania bardzo ciekawej rozmowy na temat tej inwestycji z Panią Magdaleną Radzikowską z Referatu Remontów i Inwestycji Gminy Wieliszew.

 

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *