Bartek Biedrzycki o czterech kółkach

Bartek Biedrzycki o czterech kółkach

Bartek Biedrzycki był naszym gościem,  opowiedział nam o samochodach , o tym czego nie lubi na drodze oraz jaki jest jego wymarzony samochód. Zapraszamy do wysłuchania naszej rozmowy .

Bartek Biedrzycki o czterech kółkach
Bartek Biedrzycki

Bartek  Biedrzycki – mieszkający w Konstancinie-Jeziornie polski scenarzysta, wydawca i publicysta komiksowy autor fantastyki.

Pod wieloma względami jest reliktem. Urodził się w latach 70., ale ludowa rzeczywistość, do której wychowywano go w latach 80. nigdy nie nadeszła. Grał w gry na 8-bitowym Atari, a klocki Lego znał głównie z Pewexu. Był nauczycielem i żołnierzem, pracował w nocnych klubach i telewizji, w końcu rzucił wszystko i poszedł robić do prywatnej korporacji.

Wraz z Janem Mazurem i Robertem Sienickim jeden z założycieli i redaktorów istniejącego od 2008 roku wydawnictwa Dolna Półka zajmującego się publikacją komiksów polskich twórców. W latach 2007-2012 redaktor magazynu komiksowego Kolektyw. Autor kilku komiksów internetowych i scenariuszy komiksowych. Związany od początku jej istnienia z grupą netKolektyw. Założyciel (wraz z Konradem Hildebrandem) i przez cały okres istnienia redaktor Polskiego Centrum WebKomiksu.

W 2014 roku zadebiutował w serii Fabryczna Zona powieścią postapo. Na bazie świata stworzonego przez niego w swoich powieściach, utworzone zostało polskie uniwersum postapokaliptyczne, wydawane w serii Fabryczna Zona. W 2015 został jednym z głównych bohaterów powieści Szczury Wrocławia Roberta Szmidta. W 2016 roku był jurorem w konkursie Kryształowe Smoki, organizowanym w ramach wrocławskich Dni Fantastyki.

(źródło:wikipedia.org)

12651179_Bartek Biedrzycki o czterech kółkach
Bartek Biedrzycki

Bartek Biedrzycki o czterech kółkach – wywiad

http://www.gniazdoswiatow.net/

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.