Paweł Kownacki gość Radia Hobby

Paweł Kownacki gość Radia Hobby
Paweł Kownacki Wój Gminy Wieliszew - dzisiejszy gość Radia Hobby
Paweł Kownacki gość Radia Hobby

Paweł Kownacki gość Radia Hobby

Dziś naszym gościem był Paweł Kownacki Wójt Gminy Wieliszew. Rozmawialiśmy o ekologii, ochronie środowiska, wycinaniu drzew i akcji sprzątania Gminy Wieliszew która już 25.03.2017

Dowiedzieliśmy się że dużo dzieje się w gminie Wieliszew w zakresie inwestycji związanej z budową kanalizacji że cały proces nie przebiega bezproblemowo i problemy te wynikają z niezdecydowania mieszkańców miejscowości przez które prowadzona jest ta inwestycja, jednak urzędnicy razem z Panem Wójtem na czele starają się pomóc, wyjaśniać i rozwiewać wszelkie wątpliwości jakie powstają w związku z tą naprawdę poważną inwestycją.

Paweł Kownacki gość Radia Hobby

Pan Wójt opowiedział nam też o kontrolach jakie z ramienia urzędu zostały zarządzone a które dotyczą zarówno wywozu śmieci jak i wywozu nieczystości. Wszystkie te działania podyktowane są działaniem na rzecz zielonej gminy Wieliszew w której ok 70% obszarów leśnych to obszary chronione. I jak powiedział nam Pan Wójt – sama świadomość takiej kontroli wśród mieszkańców już nieco poprawiła sytuacje.

W naszej rozmowie nawiązaliśmy też do sytuacji masowej wycinki drzew – jednak jak powiedział Pan Wójt – zdarzyło się wiele przypadków łamania prawa i wycinania drzew z miejsc objętych ochroną a nawet z działek nie należących do wycinającego. Wszystkie te działania gmina na bieżąco monitoruje i w przypadku łamania prawa podejmuje odpowiednie kroki.

Paweł Kownacki gość Radia Hobby

A finałowym punktem naszej rozmowy było wydarzenie które w gminie Wieliszew nastąpi już 25.03.2017. Chodzi o coroczne, wiosenne sprzątanie gminnych miejscowości. Co roku we wszystkich wsiach gminy Wieliszew mieszkańcy razem z sołtysami organizują sprzątanie swojej okolicy, każdy uczestnik takiego sprzątania otrzyma w tym roku sadzonkę drzewka a jeśli je zasadzi, dodatkowo uwieczni je na zdjęciu i opisze hasztagami oraz doda lokalizację miejsca będzie miał szansę na wygranie nagrody. Więcej szczegółów na stronie gminy Wieliszew.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Pawłem Kownackim Wójtem Gminy Wieliszew

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.