Białołęka dla AUTYZMU!

Białołęka dla AUTYZMU!

Białołęka dla AUTYZMU!
Białołęka dla AUTYZMU!

Z inicjatywy Anny Dragan-Babraj, neuroterapeuty z firmy terapeutycznej http://neuron-biofeedback.pl/ . A także przedstawicielki naszego stowarzyszenia, we współorganizacji z Białołęckim Ośrodkiem Kultury.  Pragniemy poinformować Państwa… że 22 kwietnia w Warszawie w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ul. Van Gogha 1 odbędzie się III bezpłatna konferencja poświęcona tematyce autyzmu.

 Białołęka dla autyzmu – informacja

Ubiegłoroczna edycja konferencji spotkała się z dużym zainteresowaniem i tym samym pokazała jak ważne jest uświadamianie środowiska lokalnego w temacie spektrum autyzmu jako niepełnosprawności.

Tym samym pragniemy podzielić się wiadomością, że tym roku także został przyznany honorowy patronat Rzecznik Praw Dziecka pana Marka Michalaka. Oraz honorowy
patronat Dzielnica Białołęka, Burmistrz Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy. Honorowym ambasadorem konferencji jest uznany w świecie teatralnym i filmowym aktor Paweł Burczyk.

 AUTYZM – Białołęka konferencja

W tegorocznej edycji wykładów podczas konferencji „Geneza i Pomoc Rodzinie z Autyzmemi Niepełnosprawnością Sprzężoną” poświęconych tematyce autyzmu spotkamy się z uznanymi przedstawicielami: Fundacja Savant, Fundacja Koocham, Fundacja Vivere Aude, Centrum Rozwoju Biofeedback i Proautism i Neuron-Biofeedback Terapia i Rozwój Dzieci.

Goścmi specjalnymi będzie Fundacja Ergo Sum i przedstawiciele autystyczni – pracownicy Klubokawiarni Życie jest Fajne. Tym samym pragniemy zaprosić zainteresowanych poznaniem tematu spektrum Autyzmu.
Tegoroczna konferencja to jest przekrój informacji – o rodzinie, o terapiach, o wsparciu dla dzieci i o dorosłości osób niepełnosprawnych – reasumuje koordynator i pomysłodawczyni ANNA DRAGAN-BABRAJ.
Konferencja o autyzmie jest strategią działań w skali akcji społecznej i ma na celu spektakularne budowanie wśród ludzi świadomości czym jest AUTYZM. Dążymy do tego, by tolerancja wobec niepełnosprawności rosła oraz, by osoby z zaburzeniami rozwojowymi, intelektualnymi i fizycznymi spotykały się z otwartością i zrozumieniem w swoich próbach integracji w środowisku.

Krótko o Autyzmie: 1 osoba na 100 rodzi się ze spektrum Autyzmu. Osoby z autyzmem inaczej odbierają bodźce z otoczenia, ich zmysły funkcjonują inaczej. Takie osoby mają trudności z komunikowaniem się i relacjami społecznymi Autyzm to zaburzenie rozwojowe, w którym ważną rolę odgrywa funkcjonowanie mózgu.

 AUTYZM – Białołęka konferencja – wsparcie medialne

Wsparcie organizacyjne powstanie konferencji zapewniają partnerzy: Woda Kryształ, Neuron-Biofeedback Terapia i Rozwój Dzieci (Białołęka), AVON, Matka Polka Piernicząca, Kwiaciarnia GardenAna, Fotografia Mariusz Kubiak i studio graficzne Tene Design.
Partnerem muzycznym naszej konfernecji jest GORGO Music, agencja artystyczna znana ze współpracy m.in z artystami jak: Sound`N`Grace, Tabb, Mrozu, Sylwia Grzeszczak, Piotr Rubik, Rafał Brzozowski, Iwona Węgrowska, Fell, Maria Sadowska, Katarzyna Groniec.

Naszymi partnerami – patronatami medialnymi jest: Radio Hobbby, portal
Internetowa Białołęka i Polski Autyzm.

ZAPISY: do 15 kwietnia poprzez formularz: http://bit.ly/2mZh0dr

Projekt konferencji jest realizowany w ramach współpracy z Białołęckim
Ośrodkiem Kultury z ramienia konkursu „Zrealizuj swój pomysł w BOK-u

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *