CZAS NA LOTTO POLAND BIKE MARATHON 2017!

CZAS NA LOTTO POLAND BIKE MARATHON 2017!

CZAS NA LOTTO POLAND BIKE MARATHON 2017!
LOTTO POLAND BIKE MARATHON 2017!

Trzy, dwa, jeden… start! Rusza LOTTO Poland Bike Marathon 2017. Już dziewiąty raz miłośnicy jazdy na rowerach górskich z charakterystycznymi, okrągłymi numerami pojawią się na bezdrożach, ścieżkach i leśnych duktach. Dwanaście z siedemnastu tegorocznych etapów zostanie rozegranych w województwie mazowieckim. Cykl organizowany przez Grzegorza Wajsa, poza Mazowszem, odwiedzi też województwa świętokrzyskie i lubelskie.

LOTTO Poland Bike Marathon 2017 wystartuje 26 marca w Otwocku, a finał zostanie rozegrany 8 października w warszawskim Wawrze. Kolorowy peleton rowerowych maratończyków ponownie zawita również do takich miejscowości, jak: Nowy Dwór Mazowiecki, Legionowo, Radzymin, Nadarzyn, Góra Kalwaria, Urszulin koło Włodawy, Sitkówka-Nowiny, Płock, Wąchock, Kozienice, Stężyca, Marki i Konstancin-Jeziorna. Będą dwa debiuty. LOTTO Poland Bike Marathon pierwszy raz zagości w Lublinie i Nieporęcie.

LOTTO POLAND BIKE MARATHON 2017! – informacje

Ekipa Poland Bike zorganizuje również X Drużynowe Mistrzostwa Polski MTB Amatorów (27 sierpnia w Nieporęcie); III Mistrzostwa Polski MTB Amatorów w Jeździe Parami (12 sierpnia w ośrodku „Wyspa Wisła” w Stężycy); VIII Memoriał Stanisława Królaka (6 sierpnia w Warszawie), który będzie miał rangę finału Mistrzostw Polski w Kolarskim Kryterium, a także XIII Mistrzostwa Polski MTB Medycyny i Farmacji (7 października w warszawskim Wawrze). Rewelacyjnie zapowiada się trzydniowa impreza – Mistrzostwa Polski MTB XC, które w dniach 14-16 lipca Poland Bike zorganizuje na Górze Kazury na warszawskim Ursynowie.

LOTTO POLAND BIKE MARATHONLOTTO POLAND BIKE MARATHON

RYWALIZACJA  LOTTO POLAND BIKE MARATHON 2017!

Smaczku rywalizacji w LOTTO Poland Bike Marathon doda ponownie klasyfikacja górska „Korona Świętokrzyska”, która obejmie etapy w Sitkówce-Nowinach i Wąchocku. W dalszym ciągu będzie obowiązywał podział na amatorów i „zawodowców”, czyli zawodników startujących z licencjami Polskiego Związku Kolarskiego, a także start sektorowy dla uczniów szkół podstawowych na dystansie FAN oraz – pierwsza w Polsce – klasyfikacja generalna przedszkolaków w wyścigach Mini Cross. Poza tym pozostają tradycyjne klasyfikacje na poszczególnych dystansach MAX, MINI i FAN, drużynowa, rodzinna oraz Omnium. Nowością jest dodatkowa klasyfikacja drużynowa na młodzieżowym dystansie FAN.
– Naszym celem jest perfekcyjna organizacja – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Każdy z uczestników będzie mógł skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego Absolute Bikes. Zapewniamy bufety na trasie i w miasteczku Poland Bike, a dla najmłodszych tworzymy Chatkę Małolatka oraz – nowość – pełną atrakcji rowerową strefę Superior Fly Kids. Najważniejsza jest dobra zabawa. Dla całych rodzin. To jest nasze zadanie.

Hasło Poland Bike Marathon niezmienne od dziewięciu lat, czyli „Startuj z nami! Kolarstwo jest naszą pasją” mówi wszystko.

LOTTO POLAND BIKE MARATHONLOTTO POLAND BIKE MARATHON

TERMINARZ POLAND BIKE 2017

26 marca – I etap – Otwock

23 kwietnia – II etap – Nowy Dwór Mazowiecki (Twierdza Modlin)

30 kwietnia – III etap – Legionowo

6 maja – IV etap – Radzymin

14 maja – V etap – Nadarzyn (Młochów)

20 maja – Poland Bike XC (Warszawa-Ursynów)

28 maja – VI etap – Góra Kalwaria

3 czerwca – VII etap – Urszulin koło Włodawy

11 czerwca – VIII etap – Lublin

18 czerwca – IX etap – Nowiny (Korona Świętokrzyska)

2 lipca – X etap – Płock

9 lipca – XI etap – Wąchock (Korona Świętokrzyska)

14-16 lipca – Mistrzostwa Polski MTB (XCO i XCR) – Warszawa-Ursynów

15 lipca – Mistrzostwa Polski MTB Amatorów (XC) – Warszawa-Ursynów

23 lipca – XII etap – Kozienice

6 sierpnia – VIII Memoriał Stanisława Królaka – finał Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym – Warszawa (Stare Miasto, Trakt Królewski)

12 sierpnia – III Mistrzostwa Polski MTB Amatorów w Jeździe Parami – Stężyca

13 sierpnia – XIII etap – Stężyca

26 sierpnia – XIV etap – Nieporęt

27 sierpnia – X Drużynowe Mistrzostwa Polski MTB Amatorów (Nieporęt)

2 września – XV etap – Marki

17 września – XVI etap – Konstancin-Jeziorna

7 października – XIII Mistrzostwa Polski MTB Medycyny i Farmacji – Warszawa-Wawer

8 października – XVII etap – Warszawa-Wawer

3 grudnia (niedziela) – Mikołajkowy Poland Bike

31 grudnia (niedziela) – Sylwestrowy Poland Bike

 

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.