O muzyce z Agatą Sobocińską

O muzyce z Agatą Sobocińską – czyli gość radia Hobby

Agata Sobocińska
Agata Sobocińska i zespół

Naszym gościem była Agata Sobocińska która opowiedziała nam o swojej pasji do muzyki . Oraz skąd czerpie inspiracje do pisania tekstów ale i nie tylko . Zapraszamy do wysłuchania naszego wywiadu z Agatą.

Agata Sobocińska – biogram

Agata Sobocińska to polska piosenkarka, autorka tekstów, wykonująca muzykę pop. W latach 2008-2016 wokalistka grupy The Last Ride, a od 2017 roku występująca wraz z zespołem pod nazwą sygnowaną jej nazwiskiem. Pomysłodawcą zespołu i kompozytorem muzyki jest gitarzysta Tomasz Biniek. Frontmenka zespołu o oryginalnej barwie głosu, na co dzień skromna, scenicznie wulkan energii. Na koncertach towarzyszą jej przystojni i utalentowani muzycy – Tomasz Biniek (gitara) i Mirosław Browarny (perkusja).

Agata Sobocińska z zespołem koncertuje nieprzerwanie od wielu lat. Ma na swoim koncie dziesiątki koncertów plenerowych u boku największych wykonawców polskiej sceny muzycznej, m.in.: Ania Wyszkoni, Patrycja Markowska, Agnieszka Chylińska, KAYAH, Kamil Bednarek, Andrzej Piaseczny, Maciej Maleńczuk, Enej, Dżem, IRA, BRACIA, Perfect, Wilki, Varius Manx i wiele innych.

W swoim dorobku ma już trzy wydawnictwa. Pierwsze z nich to mini-album „Tysiące Mil”, który powstał w Warszawie w 2008 roku. Drugie, to długogrający album „Ten Jeden Moment” z 2012 roku zrealizowany w Poznaniu, który był podsumowaniem wczesnej twórczości.

Ostatnie lata to premiery zupełnie nowych kompozycji. W 2015 roku zespół zachwycił swoich fanów magiczną i bardzo życiową balladą „Doceń To”, która została pozytywnie przyjęta w rozgłośniach radiowych. Rok 2016 to czas pierwszej anglojęzycznej ballady „Out Loud”, czyli „Na Głos”, gdzie wokalistce towarzyszy sam fortepian. Teledysku i studyjnej wersji doczekał się także ulubiony utwór publiczności pt. „Szansa”, przebojowością wpisujący się w nowy kierunek muzyczny.

O muzyce z Agatą Sobocińską

 

HOME

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.