AUDYCJA „NA BIEGU” SUZUKI BALENO

AUDYCJA "NA BIEGU" - SUZUKI BALENO
SUZUKI BALENO

AUDYCJA „NA BIEGU” SUZUKI BALENO

AUDYCJA "NA BIEGU" SUZUKI BALENO
Suzuki Baleno SHVS Soft Hybrid

Audycja „Na biegu” Suzuki Baleno to test  Suzuki Baleno w wersji SHVS Soft Hybrid dokładnie omówione  tym razem przez Pawła Kubalskiego i Tomka Lewandowskiego. Ci dwaj panowie kontynuują testowanie japońskiej motoryzacji….

Audycja „Na biegu” Suzuki Baleno – opis samochodu

Suzuki Baleno  to następca modelu produkowanego w latach 1995-2007. Wg producenta ma być nowym  uniwersalnym hatchbackiem dla osób które cenią sobie japońskie produkty. Wymiary Suzuki  Baleno to  długość 3995 mm, szerokość 1745 mm, wysokość 1470 mm. Auto to plasuje się w według swoich wymiarów w europejskim segmencie aut klasy B. Wersja Suzuki Baleno którą testowaliśmy posiada ekonomiczny, cichy silnik. Tak zwana soft hybryda daje średnie spalanie na poziomie 4,1 l/100 km.

Audycja „Na biegu” Suzuki Baleno – wnętrze

Suzuki Baleno SHVS 6

Wnętrze samochodu jest standardowe, w dobrym stylu i guście jednak nie znajdziemy tu fajerwerków jeśli chodzi o wykończenie. I nie oczekujmy tego bo jeśli chodzi Suzuki Baleno to cały czas dominuje tu poprawność także wewnątrz tego samochodu. Wszystko jest tu na swoim miejscu jednak cały czas będziemy powtarzać – auto jest poprawne.Jest typowo miejskim samochodem i przejazdy dłuższe niż 200-300 km mogą być mało komfortowe.

Audycja „Na biegu” Suzuki Baleno – wyposażenie audio i nawigacja

Samo wyposażenie jeśli chodzi o audio i nawigacje jest w dalszym ciągu poprawne.  Jednak jest jeden minus  – w testowanym modelu nie było nawigacji w wersji polskiej. Co powoduje lekki dyskomfort i zdziwienie a można powiedzieć nawet – zaskoczenie. Mamy jednak nadzieje że niedopatrzenie to zostanie szybko przez producenta nadrobione. Sama nawigacja skonstruowana jest tak że korzystanie z niej jest intuicyjne i wygodne i z polską wersją językową nie powinno sprawiać żadnych problemów.

System audio fabrycznie instalowany w nowym Suzuki  zachowuje się także poprawnie, nie znajdziemy tu szaleństwa czy audiofilskiego zacięcia ale przecież nie każdy samochód musi być salą koncertową. Wszystkie częstotliwości grają płynnie i równomiernie, nie przeszkadzając w prowadzeniu samochodu. Dodatkowo niewiarygodnie cicha praca silnika powoduje że słuchanie muzyki czy radia nie wymaga ustawiania głośności na jakimś wyśrubowanym poziomie. Wręcz przeciwnie, wrażenie jest takie że im ciszej tym lepiej i chyba o to chodzi w tym samochodzie. Ten model Suzuki to naprawdę poprawny samochód z całkiem przyzwoitym – poprawnym wykończeniem, oraz z przyzwoitym aczkolwiek także poprawnym systemem audio.

Nowa wersja Baleno którą mieliśmy przyjemność testować została jednak dość dobrze wyposażona – biorąc pod uwagę cenę tego samochodu – znajdziemy tu pełen zestaw multimedialny z fabryczną nawigacją,  światła biksenonowe, alufelgi, kamerę cofania oraz przednie czujniki ułatwiające parkowanie. Dodatkowym atutem tego auta jest duży bagażnik o pojemności 320 l.

Całość wykonania i wyposażenia wnętrza nowego Suzuki  sprawia że jest to samochód nad którym naprawdę warto się zastanowić, to naprawdę przyzwoity miejski samochód.

Suzuki Baleno SHVS 7Suzuki Baleno SHVS 8

 

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.