Książka o wikińskich dziejach Ragnara Lothbroka – gość Artur Szrejter

Książka o wikińskich dziejach Ragnara Lothbroka – gość radia Pan Artur Szrejter

Ksiązka o dziejach rodu Ragnara Lothboka - gość Artur Szrejter
Dzieje rodu Ragnara Lothbroka

Niedawno odwiedził nas Pan Artur Szrejter – polski autor książek popularnonaukowych, pisarz fantasy, publicysta. Rozmawialiśmy na antenie o jego książce opisującej rody barbarzyńskie,  o wikingach.

Pan Artur ma na swoim koncie utwory fantastyczne, popularno-naukowe oraz liczne artykuły. Pisze o tych dziedzinach, z których ma wykształcenie, konkretnie o dawnych germanach i Słowianach. Od zawsze interesował się początkami różnych kultur oraz ludami barbarzyńskimi. Odrzucał wiedzę z zakresu imperium rzymskiego, greckiego, chińskiego. Ciekawy był co się dzieje za granicami wielkich dawnych społeczeństw. I okazuje się, że właśnie tam na obszarach barbarzyńskich działo się mnóstwo ciekawych rzeczy, o których normalny odbiorca książek historycznych wie dużo mniej niż o osiągnięciach np. Rzymian.
– „Zaczęło się w dzieciństwie, chciałem pokazywać to co mi się kłębi w głowie, a że przez całe życie mnóstwo czytałem i naukowych rzeczy i beletrystycznych, więc to wszystko w tej głowie się mieszało, mieszało i w końcu wyszło kilkoma różnymi drogami.”

Co jest takiego interesującego w Barbarzyńcach?
Największym czynnikiem, który przyciąga ludzi jest tajemnica. Obojętnie, czy oglądamy film, czy czytamy książkę z tego tematu, zawsze historia jest ukierunkowana na tajemnicę. Ciekawy jest rozwój struktury wodzowskiej, idea królestwa barbarzyńców.

Książka o Ragnarze Lothbroku

Ksiązka o dziejach rodu Ragnara Lothbroka - gość Artur SzrejterPan Artur Szrejter napisał dla nas książkę o Ragnarze Lothbroku i jego synach, będzie ukazywać wizję totalną. Lothbrokowie byli ideałami wszystkich wikingów. Potrafili zarówno walczyć jak i kochać. Ragnar był wodzem jednej z armii wikińskich która zdobyła Paryż w IX w.
Nie ukrywajmy, że postać Ragnara Lothbroka stała się popularna dzięki serialowi „Wikingowie”, twórca Michael Hirst skupił się na jednym rodzie i skumulował wszystkie osiągnięcia wikingów. Pan Artur Szrejter uważa, że pięknie opisał ich historię za pomocą kultury masowej.
Autor zdradził nam, że może jeszcze w tym roku zobaczymy kolejną książkę, tym razem o Słowianach omawiającą jedną z nadmorskich wojen z połowy XI w. Słowian z Duńczykami i Norwegami.

Gość radia Pan Artur Szrejter – wywiad

Wejście 1

Wejście 2

Wejście 3


Zapraszamy do lektury książek Pana Artura Szrejtera.

Władysław Duczko o Skandynawach – rozmowa z Panem Władysławem Duczko o wikingach

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.