Warsztaty muzyczne Powojennych Remixów – gość Kuba Sojka

Odwiedził nas w studiu Kuba Sojka – producent muzyczny, DJ – który prowadzi warsztaty muzyczne dla młodych, zaczynających dopiero przygodę z remixowaniem i tworzeniem kawałków osób.

Warsztaty muzyczne
Warsztaty muzyczne Powojennych Remixów

Kuba to bardzo zdolny artysta, wyszkolił się na własną rękę. W 2009r. wysłał swoje pierwsze demo do wytwórni Matrix Records z Detroit, a potem było już tylko lepiej.

– „Nigdy nie byłem zaplątany w klimaty klubowe, nigdy nie uczęszczałem na imprezy, to była bardziej chęć i fascynacja samą muzyką i strukturą samego dźwięku, w jaki sposób można w ogóle stworzyć pewne dzwięki elektroniczne oraz w jaki sposób można programować pewne urządzenia żeby stworzyć to lub coś innego. I tak parę lat siedząc w domowym jeszcze nie studio, ale w jakimś konciku z komputerem i tak dalej, zacząłem produkować swoje pierwsze jakieś rzeczy.”

W 2012 roku, prezentując własne produkcje, Kuba prowadził także wykłady na temat kreowania brzmienia oraz syntezy dźwięku podczas Red Bull Music Academy Bass Camp w Warszawie , w tym samym roku również prowadził swoje własne, autorskie warsztaty muzyczne w katowickim Rondzie Sztuki.

Teraz Pan Kuba Sojka prowadzi warsztaty muzyczne Powojennych Remixów – dotyczące samplingu i obróbki dźwięku w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Są to warsztaty muzyczne dla młodych twórców, pomagające w ich rozwoju. Podczas zajęć Kuba odpowiada na wszystkie pytania. Tematyką są stare nagrania żydowskich muzyków, a dokładnie pomoc jak je zremixować, aby powstały z nich ciekawe utwory. Pan Sojka pokazywał różne sztuczki w jaki sposób zmienić style i brzmienia nagrań.

Porady dla osoby rozpoczynającej przygodę z muzyką

Warsztaty muzyczne Powojennych RemixówZnajdź program w którym czujesz się dobrze, nie poddawaj się, początki są najtrudniejsze. Nie kieruj się poleceniami znajomych dotyczących sprzętu tylko znajdź taki, który pasuje Tobie. Powoli, krok po kroku, dojdziesz do wszystkiego. Na początku wystarczy jakikolwiek software, w którym poznasz WSZYSTKIE funkcje. Im częściej będziesz improwizował, testował, tym szybciej się wszystkiego nauczysz. Potrzebujesz porządnego samozaparcia i czasu, co najmniej pół roku, zanim zaczniesz cieszyć i bawić się w pełni swoimi brzmieniami.

Wielu naszych słuchaczy na pewno jest zainteresowanych posłuchaniem Pana Kuby Sojki

W okolicach maja wyjdą dwa nowe single, pierwsza apka to typowe mocne techno Argo 1417 od polskiej wytwórni TechnoSoul , druga jest to apka w stylu ElectroDetroit, coś bardziej frywolnego i elektronicznego od Skylax Recording z Paryża. Również do Jakuba zaczęły spływać zaproszenia na festiwale, więc na pewno również będziemy mieli przyjemność posłuchać artysty na żywo.

Warsztaty muzyczne Powojennych Remixów – Wywiad

Wejście 1

Wejście 2

Wejście 3

Zapraszamy serdecznie na warsztaty muzyczne Pana Kuby oraz na zapoznanie się z jego twórczością

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.