Program: Zdrowa mama – Zdrowy maluch

Program Zdrowa mama – Zdrowy maluch : warsztaty dla młodych mam

Zdrowa mama – Zdrowy maluch
Zdrowa mama – Zdrowy maluch

Program Zdrowa mama – Zdrowy maluch to inicjatywa stworzona dla mam, które chciałyby zadbać o siebie po porodzie, które mają dzieci, również dla Pań które mają dolegliwości po porodzie , po ciąży, albo po prostu pojawiły się w jakimś momencie i chciałyby zadbać o siebie. Naszymi gośćmi były dzisiaj Maria Sokołowska oraz Renata Wiśniewska.

Panie opowiedziały nam o swojej inicjatywie w programie Zdrowa mama – Zdrowy maluch Chcą pomóc kobietom po porodzie wyleczyć wszelkie mankamenty zdrowotne nabyte podczas okresu ciąży np. problemy pleców, miednicy, mięśni, więzadeł. Maria i Renata proponują mamom różne ćwiczenia odpowiednio dobrane do etapu ciąży, jak i poporodowych niedoskonałości aby podnieść zdrowie kobiet.

Nasi goście zapraszają nas na warsztaty:

6 kwietnia w Sali Koncertowej urzędu gminy w Wieliszewie – spotkanie z mamami i maluchami oraz Paniami przy nadziei

29 kwietnia w Hali Spectrum w Legionowie – warsztaty przeznaczone dla mam w ciąży

Czego można dowiedzieć się na warsztatach?Program Zdrowa mama - Zdrowy maluch Warsztaty dla młodych mam

Mamy poznają różnego rodzaju ćwiczenia dostosowane do etapu ciąży, czy poporodowych zmagań ze zdrowiem. Bardzo często kobiety nie wiedzą, że w okresie ciąży nabyły różnego rodzaju zniekształcenia, które są naturalne i po porodzie zaczynają nam doskwierać np. rozejście mięśni prostych, i nie wiedzą jak sobie pomóc. Taka młoda mama powinna udać się do terapeuty i nie robić nic na własną rękę, bo np. brzuszki nie są sprzyjającym ćwiczeniem poporodowym.

Jeżeli chodzi o ćwiczenia dostosowane do etapu ciąży polecamy ćwiczenie do ostatniego dnia porodu! Im dłużej tym lepiej, nasz poród będzie wtedy sprawniejszy i milszy. Ćwiczenia są dobre dla samego poczucia mamy, kobiety lepiej wtedy śpią i mają poczucie, że robią coś dla siebie.

Pani Maria i Renata będą odpowiadały podczas warsztatów Zdrowa mama – Zdrowy maluch, na wiele pytań, które dręczą młode mamy: na temat dzieci, ale i ich własnego zdrowia oraz samopoczucia.

Na warsztatach Zdrowa mama – Zdrowy maluch dziewczyny obalą mity związane z rozwojem dzieci np. chodzik – który niekoniecznie sprzyja rozwojowi malucha. Możecie o niektórych posłuchać w naszym wywiadzie poniżej.

Program Zdrowa mama – Zdrowy maluch – wywiad

Wejście 1

Wejście 2

Zapraszamy wszystkie słuchaczki wraz ze słuchaczami na warsztaty Zdrowa mama – Zdrowy maluch

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.