Wosk do pielęgnacji auta, jak wybrać i użyć – gość radia Artur Rybak

Wosk do pielęgnacji auta, jak wybrać i użyć – gość radia Artur Rybak

Wosk do pielęgnacji auta, jak wybrać i użyć - gość radia Artur RybakWiele osób często zastanawia się jakiego wosku użyć, aby nasz lakier był prawidłowo zabezpieczony i tak naprawdę czy w ogóle są jakieś różnice z zastosowania syntetycznego lub naturalnego produktu. Często dobór odpowiedniego preparatu będzie owocował tym, że praca przy karoserii zakończy się spodziewanym sukcesem. Należy pamiętać, aby dobierać kosmetyki do swoich potrzeb, rodzaju lakieru i stosować je zgodnie z ich przeznaczeniem.

Dla osób, które nie lubią lub nie mają czasu spędzać wielu godzin przy swoim samochodzie, zaprojektowano preparaty all in one, czyli wszystko w jednym. Jest to wosk znacznie przyśpieszający i ułatwiający pracę przy karoserii, występuje głównie w postaci mleczka. W jego składzie znajdziemy cleaner i wosk właściwy. Kolejnymi błyskawicznymi środkami są ekspresowe woski stosowane głównie, aby wykonać szybkie zabezpieczenie lub uzupełnienie powłoki pomiędzy kolejnymi myciami. Bardzo dobrze rozprowadzają się po powierzchni, nie brudzą uszczelek i elementów plastikowych. Musimy wiedzieć, że tego typu zabiegi nie dadzą takiego rezultatu jak wykonywanie poszczególnych etapów z osobna. Są po prostu takim złotym środkiem na brak czasu oraz chęci. Zarówno jeden, jak i drugi preparat zapewnia ochronę przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi i drogowymi.

Woski naturalne z kolei są wyjątkowo lubiane i polecane zarówno przez amatorów, jak i specjalistów zajmujących się auto detailingiem. Naturalnym woskiem roślinnym jest Carnauba pochodząca z Brazylii otrzymywana z liści palmy. Oczywiście tak wykonany kosmetyk jest odpowiednio przetworzony, ponieważ jego naturalna postać posiada niezwykle twardą konsystencję i z wiadomych względów mielibyśmy trudność, aby ją rozprowadzić. Występuje w różnych kolorach żółci i po tym również można poznać jakość produktu, jasny odcień jest w tym przypadku najlepszy. Produkt topi się w temperaturze od 80 stopni Celsjusza. Doskonale odpycha wodę, nadając powierzchni lakieru niespotykaną głębię koloru. Utrzymuje się na karoserii krócej niż w przypadku sztucznego wosku. Nie chroni zbyt dobrze przed promieniowaniem UV.

Wosk do pielęgnacji auta – rodzaje

Wosk do pielęgnacji auta, jak wybrać i użyć - gość radia Artur RybakWoski syntetyczne, czyli sztuczne. Ze względu na ich skład chemiczny mają dłuższy termin przechowywania po ich otwarciu, spotkałem się nawet ze środkami, które nie tracą swojego terminu ważności. Chronią lakier przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz wszelkiego typu brudem drogowymi. Odpychają wodę i sprawiają, że nasz lakier staje się atrakcyjniejszy. Występują w postaci płynnej, twardej oraz mleczka. W przypadku tych produktów mamy naprawdę szeroki wachlarz wyboru.

Obojętnie jaki typ wymienionych preparatów wybierzemy, będziemy zwycięzcami. Ponieważ każde woskowanie lakieru jest lepsze niż pozostawienie go na pastwę losu i nierobienie tego wcale. Należy wziąć też pod uwagę to, że długość utrzymywania się ochronnej powłoki zależy od wielu czynników nie tylko od samego środka. Dużą rolę odgrywa tutaj sam sposób wykonania, ponieważ użycie nawet najdroższego wosk u na rynku nie da nam zamierzonego efektu, jeżeli podejdziemy do tematu niedbale. Należy również przeanalizować swój budżet, który chcemy przeznaczyć na zabiegi konserwacyjne, preparaty naturalne szczególnie wysokiej klasy kosztują niemałe pieniądze. Więc jeśli nie masz zbyt zasobnego portfela, można się rozejrzeć za dobrej klasy syntetykiem i nim zabezpieczyć lakier.

Wosk do pielęgnacji auta, jak wybrać i użyć – gość radia Artur Rybak

Wejście 1

Wejście 2

Regeneracja reflektorów – Zadbane reflektory to piękny samochód – Artur Rybak o pielęgnacji reflektorów

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.