AUDYCJA „NA BIEGU” SKODA RAPID

AUDYCJA „NA BIEGU” SKODA RAPID

Na biegu skoda rapid
Skoda Rapid tyłem

 

 

 

 

 

 

 

 

Audycja „Na biegu” Skoda Rapid to test nowej Skody Rapid z benzynowym silnikiem 1.2TSI 90KM, dokładnie omówione  tym razem przez Pawła Kubalskiego i Tomka Lewandowskiego. Ci dwaj panowie kontynuują testowanie czeskiej motoryzacji….

Audycja „Na biegu” Skoda Rapid – Opis samochodu

Skoda Rapid to taka mniejsza Octavia, która powstała między luką właśnie pomiędzy wymienioną już Octavią, a Fabią. Jest bardzo obszerna i dobrze rozplanowana, choć może faktycznie zewnętrzne gabaryty są mniejsze. Bagażnik pojemności ponad 500l oraz benzynowy silnik 1.2TSI sprawdzi się dobrze, jako wyposażenie auta rodzinnego. Auto jest tanie w zakupie i w eksploatacji, idealne dla klasycznej polskiej rodziny.

Jest to auto optymalne. Wrażenia z jazdy są lekko półśrednie, jest to auto rodzinne, więc nie spodziewajmy się szaleństwa. Pod maską turbodoładowana benzyna w czterech cylindrach 90KM, bardzo fajny silnik, nie brzmi jak pralka. Jest to samochód bardzo stateczny, wygodny do prowadzenia. Nie jest dla osób, które mają sportowe zacięcie. Do silnika podpięta została automatyczna skrzynia biegów siedmiobiegowa i dwusprzęgłowa. Jeśli chodzi o ekonomię to te 7 biegów sprawi, że będziemy zawsze w okolicach maksymalnego momentu obrotowego. Kiedy trzeba, samochód potrafi wykrzesać z siebie trochę więcej mocy.

Audycja „Na biegu” Skoda Rapid – Wyposażenie auta

Skoda Rapid 1.2TSI otwarte drzwi przednie

W środku jak na niezbyt ogromne auto jest wystarczająco dużo miejsca. Jeżeli chodzi o materiały użyte do wykończenia tego auta widać, że producent nie oszczędzał: skórzana kierownica, dobrze wyprofilowane fotele. W modelu, który testowaliśmy były maty, nie powodowały w trasie dyskomfortu. Nie zmęczyły kierowcy. Elementy sterowania są bardzo logiczne. Bardzo wygodne dwa podłokietniki w zasięgu prowadzącego. Jeżeli chodzi o hałas, słuchając muzyki i radia nie było z nim żadnych problemów, wyciszenie zrobione poprawnie. Audio bardzo optymalne, nawigacja ok, szybko wyszukuje, mapy aktualne.

Skoda od lat jest numerem jeden sprzedaży w Polsce. Jest to samochód niebrzydki. Trochę nudny, jeżeli chodzi o ekscytacje wizualne, ale dosyć niezawodny pod względem technicznym.

Całość wykonania i wyposażenia wnętrza nowej Skody Rapid sprawia, że jest to samochód nad którym naprawdę warto się zastanowić, to naprawdę przyzwoity rodzinny samochód.

Audycja „Na biegu” Skoda Rapid

 

Audycja „Na biegu” Skoda Rapid

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.