Salmonella w przedszkolu w Chotomowie

Salmonella w przedszkolu w Chotomowie – około 100 dzieci w szpitalach

Salmonella
Salmonella w przedszkolu
Od kilku dni znowu w mediach głośno się zrobiło o naszym powiecie. W minionym tygodniu około stu dzieci z przedszkola w Chotomowie trafiło do szpitali z powodu zatrucia pokarmowego. Przyczyną zachorowania mogła być salmonella lub bakteria E.coli. Wciąż trwają badania laboratoryjne które dokładnie pozwolą ustalić co zaszkodziło dzieciom i spowodowało, że trafiły do okolicznych szpitali. O zachorowaniach został powiadomiony już Powiatowy Inspektorat Sanitarny.

 

„W czwartek w Gminnym Przedszkolu w Chotomowie doszło wśród dzieci do zatrucia pokarmowego. Choć nie znamy jeszcze wyników laboratoryjnych, wiele wskazuje na to, że zachorowania wywołała Salmonella lub bakteria E.coli” – poinformował Radio Hobby w rozmowie telefonicznej Rzecznik Urzędu Gminy Jabłonna Pan Michał Smoliński.

Salmonella w przedszkolu w Chotomowie – placówka nadal zamknięta

Salmonella w ChotomowieJutro przedszkole w Chotomowie będzie nieczynne. Jak potwierdził Rzecznik nie ma pewności za ile dni przedszkole będzie mogło funkcjonować w pełnym wymiarze godzinowym. Obecnie w budynku jest przeprowadzana dezynfekcja. Zabezpieczono próbki żywności, które pozwolą poznać źródło zatrucia.

Dzieci zostały przewiezione do kilku warszawskich szpitali, a także do okolicznych mieszczących się na terenie powiatu legionowskiego. Niektóre z nich są w stanie ciężkim. Oprócz dzieci zatruciu ulegli także opiekunowie i pracownicy przedszkola.

Przez kilka dni, posiłki będą dostarczane przez firmę kateringową.

Wyjaśnienia zaistniałej sytuacji domagają się wszyscy – Rodzice poszkodowanych dzieci, mieszkańcy, Radni Gminy Jabłonna, a także Policja która wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Miejscowy radny Arkadiusz Syguła z Komisji Oświaty, Kultury i Sportu w rozmowie z lokalnym portalem Jabłonna dla Mieszkańców stwierdził, że zachorowała nawet setka dzieci oraz pracownicy, a dwa szpitale potwierdziły, że chodzi o salmonellę. – Niektóre dzieci mają nawet 41 stopni gorączki. Zachorowała również pani dyrektor oraz część pracowników – powiedział Syguła.

– Mam znajomego, który ma dziecko tu w przedszkolu i to dziecko jest zdrowe. Dlaczego? Bo jest na diecie bezglutenowej. Wodę piło, ale jeść tego co wszystkie dzieci nie jadło – opisuje Syguła.

– Podejrzewamy, że było to albo w mięsie albo w jajkach – dzieci dostały w czwartek krokiety – dodaje radny.

Salmonella w przedszkolu w Chotomowie – audycja

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.