Volvo XC60 – premiera nowej szwedzkiej gwiazdy motoryzacyjnej

Volvo XC60 – premiera nowej szwedzkiej gwiazdy motoryzacyjnej

Volvo XC60
Volvo XC60

We wtorek 04.04.2017r. udaliśmy się na premierę nowego Volvo XC60. Wcześniej model był zaprezentowany po raz pierwszy podczas targów motoryzacyjnych w Genewie 7 marca tego roku.

Obecna generacja modelu dostępna jest na rynku od 2008 r. Model XC60 był najlepiej sprzedającym się modelem w Polsce, jak i w Europie. Marka Volvo zajmuje czwarte miejsce w rankingu marek luksusowych w Polsce. Wyprzedza je jedynie Audi, Mercedes i BMW. Szwedzi liczą, że wkrótce się to zmieni.

Nowy model jest większy, lżejszy i pojemniejszy. Zwiększył się rozstaw osi (o 9 cm) jak i długość (teraz ma  468,8cm). Auto jest również niższe o 5 cm, dzięki czemu całokształt sylwetki samochodu stał się bardziej dynamiczny.  Volvo chwali się też bagażnikiem o pojemności 505 l (poprawa o 12 l) oraz dodatkowymi schowkami o pojemności 50 l.

Volvo XC60 – wyposażenie

Volvo XC60W środku samochodu uderza nas zapach drewna, do wykończenia użyto także skórę i metal. Przez środek deski rozdzielczej rozpościera się dekoracyjna listwa z jednolitego kawałka matowego drewna, biegnąca od zegarów aż do kratki wentylacyjnej pasażera. Pod maskę nowego modelu trafią nowoczesne silniki z rodziny Drive-e. Charakteryzują się wysoką wydajnością, dobrymi osiągami i niskim zapotrzebowaniem na paliwo. XC60 zadebiutowało w Polsce z napędem 4×4, automatyczną skrzynią (8 biegów) i w najwyższych wersjach wyposażenia.

Zanim na premierze naszym oczom ukazał się model Volvo XC60, zostały nam zaprezentowane dwa filmy. Pierwszy poruszał sprawy bezpieczeństwa, które nie ukrywajmy, z marką nam się przede wszystkim kojarzy. Drugi ukazywał historię projektowania od pierwszych modeli, aż po dzień dzisiejszy.

Volvo XC60 – zdjęcia

Volvo XC60 Volvo XC60 Volvo XC60

Nowe Volvo XC60 zachwyciło nas swoim designem, detalami i wykończeniem. Auto przypasuje zarówno rodzinom z dziećmi, ale też osobom z zamiłowaniem do jazdy po bezdrożach. Zapraszamy wszystkich czytelników do zapoznania się z tym autem, przejechania się nim na jazdach próbnych, gdy tylko nadejdzie taka możliwość.

Już wkrótce premiera latającej deski Lexusa – zapraszamy do lektury

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.