AUDYCJA „NA BIEGU” Volkswagen GOLF GTI Clubsport

Audycja „Na biegu” Volkswagen Golf GTI Clubsport

Audycja „Na biegu” Volkswagen Golf GTI Clubsport to test nowego Golfa GTI z benzynowym silnikiem 265 KM, dokładnie omówione  tym razem przez Pawła Kubalskiego, Tomka Lewandowskiego i Justynę Gizowską. Ci dwaj Panowie wraz z Panią kontynuują testowanie niemieckiej motoryzacji…

Audycja „Na biegu” Volkswagen Golf GTI – Opis samochodu

Jest to auto o bardzo sportowym charakterze, jego legenda zaczęła się od Golfa z silnikiem 1600 na wtrysku, w tamtych czasach (ponad 40 lat temu) było to wielkim wydarzeniem, mały Volkswagen miał wtedy 107 KM i fruwał ponieważ był bardzo lekki.
Trzeba przyznać marce, że Golf zawsze wygląda jak Golf, nie rzuca się w oczy, nawet jeżeli to jego najmocniejsza wersja. Jednym to odpowiada, a innym nie. Nam się podoba, drzemie w nim coś strasznego pod maską, ale nikt o tym nie wie. Dla przeciętnego Kowalskiego widoczne są jakieś tam literki GTI, ale mało komu to coś więcej mówi.

Volkswagen GTI wersja Clubsport jest specjalną edycją. Normalnie GTI ma 230 KM, tu jest to 265KM. Podczas jazdy ta różnica, ta moc jest mocno odczuwalna. Skrzynia biegów jest manualna, 6-cio biegowa, co nas bardzo cieszy. Volkswagen jest znany z unifikacji, która jest nudna, jednak w tym przypadku poprawna, ponieważ jest dosyć niezawodna. Silnik, podzespoły są dokładnie przebadane, przetestowane setkami tysięcy egzemplarzy Golfów jeżdżących po drogach.

Volkswagen Golf GTI Clubsport

Audycja „Na biegu” Volkswagen Golf GTI – Wyposażenie auta

We wnętrzu bić będzie nam po oczach piękny czarny mat, samochód cały wyłożony jest alcantarą, auto posiada kubełkowe sportowe fotele, trochę za sportowe według nas ale jest to sprawa dyskusyjna, kwestia indywidualna. Ciężko było Panom wsiąść do samochodu, który jest dosyć niski.

Centralny Display to ten sam moduł co w Skodzie, Seacie. Tutaj akurat Volkswagen podchodzi bardzo niemiecko, intuicyjnie, jest zrobiony naturalnie. Cały system multimedialny jest świetny, nie powoduje podrażnień. Jadąc wieczorem czy w nocy nie ma problemu z kontrolą nad nim. Dla melomanów jest to idealne auto. Nasz ekspert powiedział,że można na nim odsłuchiwać płyty producenckie pod względem korekcji, pokazuje nam zakres częstotliwości, dokładnie co na jakich częstotliwościach gra! Słuchając głośno muzyki nie odczuwamy żadnego dyskomfortu.

W aucie jest dużo podświetleń, ale można je sekcyjnie powyłączać i przyciemnić aż do 10%. Jest do dobre rozwiązanie w jeździe nocnej, nic nas wtedy ze środka samochodu nie rozprasza. Asystent Parkowania (Park Assistance) też jest ciekawym elektronicznym udogodnieniem, w skrócie, asystent szuka nam miejsca parkingowego w okolicy, sam parkuje. Super opcja gdy jesteśmy zmęczeni, miejsce jest ciasne lub po prostu jesteśmy troszeczkę leniwi.

Volkswagen Golf GTI Clubsport

Podsumowując Volkswagen Golf GTI Clubsport to auto dla ludzi o mocnych nerwach i lubiących mocne wrażenia z jazdy, dla osób które mają umiejętności  i nie cierpią na brak wyobraźni.

Audycja „Na biegu” Volkswagen Golf GTI

http://hobby.pl/2017/03/nowa-skoda-rapid-na-biegu/ – Poprzednia audycja na biegu

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.