Co przeczytać? Książka „ Wysokie góry Portugalii ” – audycja „Książki pod lupą”

Co przeczytać? Książka „ Wysokie góry Portugalii ” – audycja „Książki pod lupą”

„ Wysokie góry Portugalii ”Gościem kolejnej audycji „Książek pod lupą” jest Agata Wiśniewska z Wydawnictwa Albatros, która opowiada o najnowszej książce Yanna Martela pt. ” Wysokie góry Portugalii „. W audycji między innymi parę słów o ulubionych tematach literackich „Życia Pi”, podobieństwach kryminałów Agathy Cristie do Biblii i chodzeniu tyłem jako sposobie na manifestowanie swojego buntu wobec świata.Rozmawia Anna wysocka, czyta Andrzej Ferenc.

Od Wydawcy:

Tym razem Yann Martel zabiera czytelników w podróż po dwudziestowiecznej Portugalii i zakamarkach ludzkiej duszy.
Lizbona rok 1904. Młody chłopak imieniem Tomás znajduje stary dziennik. Mowa w nim o niezwykłym artefakcie, który – o ile istnieje i o ile zostanie odnaleziony – może odmienić bieg historii. Podróżując jednym z pierwszych automobili, Tomás wyrusza na poszukiwanie niezwykłego skarbu.
Trzydzieści pięć lat później portugalski patolog, fan kryminałów Agathy Christie, sam wplątuje się dziwną historię, a wydarzenia, w których centrum trafia, okazują się być konsekwencjami poszukiwań Tomása sprzed lat.
„Belweder gryzie w rękę” Książki pod lupąKolejne pięćdziesiąt lat później kanadyjski senator, pogrążony w żałobie po śmierci ukochanej żony, znajduje schronienie w wiosce na północy Portugalii. Zjawia się tam z niezwykłym towarzyszem – szympansem. Trwające blisko sto lat poszukiwania nareszcie zmierzają ku końcowi.

Audycja „Książki pod lupą” – „ Wysokie góry Portugalii ” – Wywiad

Co przeczytać? „Belweder gryzie w rękę” – „Książki pod lupą” – Zapraszamy do dalszej lektury

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.