Świąteczne porządki porady i rady perfekcyjnej pani domu

Świąteczne porządki to ciężka fizyczna praca i proces zajmujący spory kawałek czasu. Porady perfekcyjnej pani domu są na wagę złota.

Świąteczne porządki

Świąteczne porządki – w ten przedświąteczny czas próbujemy wszystko uporządkować poukładać posprzątać.

A szczególnie my Panie domu nie wiemy w co ręce włożyć. Zatem kilka rad profesjonalistki specjalistki od porządków i sprzątania potraktujemy jak mannę z nieba.

Świąteczne porządki – złote rady

Zgodziła się nam udzielić Pani Żanetta Papadopulos  właścicielka firmy Błysk. I zdaniem Pani Żanetty by skutecznie umyć okna bez smug i zacieków wystarczy do ostatniej wody którą spłukujemy okna wystarczy dodać kilka kropel płynu do płukania tkanin najlepiej takiego, który zawiera lanolinę. Krople wody wtedy spływają po tafli szkła a Lanolina działa niczym wosk na karoserii samochodu po woskowaniu w myjni samochodowej.

Pani Żanetta proponuje także byśmy porządki świąteczne zaplanowały sobie wcześniej nie na ostatnią chwilę i żebyśmy jednak mimo wszystko zaangażowali do pomocy domowników a w szczególności mężczyzn bo podobno najlepiej sprzątają. Kolejną zasadą dobrego efektywnego sprzątania jest to żebyśmy pozbyły się rzeczy których nie potrzebujemy. Popsutych  niepotrzebnych dzięki temu uzyskamy bezcenne miejsce w szafkach. Od razu wyda nam się że mamy mniej rzeczy wokół siebie i większy porządek.

Świąteczne porządki – kolejność

A jeśli chodzi o kolejność pomieszczeń do sprzątania to najpierw sprzątamy pomieszczenia, które znajduje się najdalej w domu lub mieszkaniu czyli zaczynamy od pokoju kuchni łazienki i kierujemy się powoli w stronę wyjścia. Także zaczynamy porządki zawsze od góry kończąc na dole. Nie ważne czy mamy na myśli strych by zakończyć w piwnicy czy tez lampę sufitową by na końcu wypolerować podłogi.

Musimy pamiętać by w pomieszczenie w którym sprzątamy pozbyć się wszystkich materiałowych rzeczy typu firany zasłony poduchy bo one najbardziej absorbują i gromadzą kurz. Musimy też pamiętać że po sprzątnięciu całego pomieszczenia krótko je wietrzymy. Następnie zamykamy po to by kurz z części nie posprzątanej nie przenikał nam do tej już odkurzonej czyli nie przenikał z pokoju do pokoju. To jest bardzo prosta i oczywista zasada. A co więcej takie złote rady i porady ma dla nas Pani Żanetta proszę posłuchać audycji. Naprawdę warto.

 

Winda! Zapraszamy do piątkowego konkursu

 

Świąteczne porządki – Audycja

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.